Kocaeli'nde Sağanak Yağış -Sağanak Yağış Nedeniyle İzmit ve Derince'de 110 Ev ve İşyerini Su Bastı (Fotoğraflı/görüntülü)

Kocaeli'nde Sağanak Yağış -Sağanak Yağış Nedeniyle İzmit ve Derince'de 110 Ev ve İşyerini Su Bastı (Fotoğraflı/görüntülü)

Kocaeli'nde, Akşam Saatlerinde Etkili Olmaya Başlayan Etkili Gökgürültülü Sağanak Yağış Nedeniyle İzmit ve Derince İlçesinde 110 Ev ve İşyerini Su Bastı.

Kocaeli'nde Sağanak Yağış -Sağanak Yağış Nedeniyle İzmit ve Derince'de 110 Ev ve İşyerini Su Bastı  (Fotoğraflı/görüntülü)

Kocaeli'nde, akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan etkili gökgürültülü sağanak yağış nedeniyle İzmit ve Derince ilçesinde 110 ev ve işyerini su bastı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre sağanak yağış, Kocaeli'de merkez İzmit ve Derince ilçelerinde etkili olurken, özellikle Bekirpaşa, Saraybahçe, Bahçecik, Karşıyaka, Kuruçeşme beldelerinde, 100'ün üzerinde ev ve işyerinde su baskınları yaşandı.

İhbar üzerine su baskınlarına müdahale eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, motopomplarla su tahliyesi işlemlerine başladı.

Yollarda oluşan su birikintileri, araçların seyrini olumsuz yönden etkilerken, D-100 karayolunun Derince mevkindeki altgeçidin suyla dolması nedeniyle ulaşım yan yollardan sağlanıyor.

Trafik ekipleri, herhangi bir olumsuz olaya karşı D-100 karayolunun Derince mevkindeki 2 kilometrelik bölümünü trafiğe kapatırken, yolda kalan araçlar da çekiliyor.

Ev ve işyerlerine su giren bazı vatandaşlar da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi.

Kaynak: AA