Kocaeli: Genç Kızın İtalya Hayali Gebze'de Bitti

Kocaeli: Genç Kızın İtalya Hayali Gebze'de Bitti

İtalya'daki Ablasının Yanına Gitmek Üzere Kaçak Yollardan Bindiği Gemide, Aşçı Tarafından Tecavüze Uğradığını ve Alıkonulduğunu İddia Eden Genç Kız, Ablasına Çektiği Mesaj Sayesinde, Kocaeli'nin Gebze İlçesi Eskihisar Köyü'nde Jandarma Ekipleri Tarafından Kurtarıldı.

Kocaeli: Genç Kızın İtalya Hayali Gebze'de Bitti

İtalya'daki ablasının yanına gitmek üzere kaçak yollardan bindiği gemide, aşçı tarafından tecavüze uğradığını ve alıkonulduğunu iddia eden genç kız, ablasına çektiği mesaj sayesinde, Kocaeli'nin Gebze İlçesi Eskihisar Köyü'nde jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, İtalya'daki ablasının yanına gitmek isteyen M.E. (23), kendisini kaçak yollardan yurt dışına çıkarması için İskenderun'da tanıştığı Hollanda bandıralı "Gambler" isimli kuru yük gemisinin aşçısı C.G. (35) ile 2 bin 500 Euro'ya anlaştı. İtalya'da bulunan İ.T. isimli şahıs, M.E.'ye söz konusu parayı yolladı. M.E. de İtalya'daki ablası H.'nin yanına götürmesi için parayı C.G.'ye teslim etti. Bunun üzerine C.G., Kahramanmaraş'ta yaşayan M.E.'yi gizlice çalıştığı gemiye alarak sakladı. Geçen ayın sonlarında İskenderun'dan hareket eden gemi, İtalya yerine İsrail'e gitti. Yaklaşık 20 gün sonra tekrar Türkiye dönen gemi, Gebze'nin Eskihisar Köyü açıklarına geldi. İtalya'daki ablasının hayaliyle gemide saklanan M.E. ise, İtalya yerine Türkiye'de olduklarını anlayınca gemiden inmek istedi. İddiaya göre bunun üzerine C.G., M.E.'ye engel olarak zorla gemide kalmasını sağladı. M.E., bir süre sonra bir fırsatını bularak ablasına cep telefonuyla "beni kurtarın" diye mesaj attı. Mesajı alan abla hemen Türkiye'deki yakınlarını arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, gemiye çıkarak geminin mutfağında tutulan M.E.'yi kurtardı. Gemi kaptanı O.A. (29) ile gemide aşçı olarak çalışan C.G. ise, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Jandarmaya verdiği ifadede, gemide bıçak zoruyla defalarca tecavüze uğradığını iddia eden M.E.'nin C.G. hakkında, "Beni 7 kez ilişkiye zorladı. Bakire olduğumu söylememe rağmen dinlemedi. Çok bağırmama rağmen kimse yardımıma gelmedi" dediği öğrenildi.

Sorgularını müteakip adliyeye sevkedilen zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA