Kocaeli: Gebze'de 10 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Girişimi İddiası
Haberler » Güncel » Haber

Kocaeli: Gebze'de 10 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Girişimi İddiası

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, İlköğretim Okulu Öğrencisi 10 Yaşındaki Bir Çocuğa Tecavüze Yeltendiği İddiasıyla Yakalanan Bir Kişi, Tutuklandı.

Kocaeli: Gebze'de 10 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Girişimi İddiası

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, ilköğretim okulu öğrencisi 10 yaşındaki bir çocuğa tecavüze yeltendiği iddiasıyla yakalanan bir kişi, tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Gebze Yenimahalle'de U.T. isimli bir kişi, yolda gördüğü ve 'Ben babanın arkadaşıyım. Babanın bana borcu var. Gel, babanın yanına gideceğiz' diye kandırarak otomobiline aldığı ilköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi B.Y. (10) isimli kız çocuğuna tecavüz etmeye çalıştı. İddiaya göre, kandırılarak otomobile bindirilen kız çocuğu, Yenimahalle'de boş bir arazide otomobil içinde tecavüz edilmeye çalışıldıktan sonra, tekrar evinin yanına bırakıldı. Sokakta ağlarken mahalle sakinleri tarafından bulunan B.Y., vatandaşlarca teslim edildiği ailesine başından geçenleri anlattı. Şaşkına dönen aile, hemen durumdan polisi haberdar etti. Harekete geçen Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, küçük kızın tarifini verdiği otomobili, bir süre sonra terk edilmiş olarak buldu. Olay yeri inceleme ekiplerinin araç üzerinde yaptığı parmak izi araştırmasında, araçtan elde edilen izlerin, hırsızlık ve sahtecilik suçlarından sabıkalı U.T.'ye ait olduğu tespit edildi. Kimlik tespitinin yapılmasının ardından düzenlenen operasyonda ise U.T., Yenimahalle'deki evinde kıskıvrak yakalandı. Polislerin, hırsızlık ve sahtecilik suçlarından sabıkası bulunan U.T.'yi, sahte para işi yüzünden de bir süredir takip ettikleri ortaya çıktı. Gözaltına alınan U.T.'nin evinde yapılan aramada ise, 40 adet sahte 100 dolar ele geçirildi. Sorgusunu müteakip savcılığa sevkedilen U.T., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tecavüze uğradığı iddia edilen B.Y.'nin ise yapılan doktor kontrolünde, cinsel organında aşırı zorlanma olduğu ancak bekaretinin bozulmadığı tespit edildi.