Kocaeli Ek 2 Araçtan Çıkmayı Başaran 2 Kadın Kurtuldu, 2 Erkek İse Kayıp

Kocaeli Ek 2 Araçtan Çıkmayı Başaran 2 Kadın Kurtuldu, 2 Erkek İse Kayıp

"'gölete Otomobil Uçtu' İhbarı Ekipleri Alarma Geçirdi" Haberine Ek

Kocaeli  Ek 2  Araçtan Çıkmayı Başaran 2 Kadın Kurtuldu, 2 Erkek İse Kayıp

"'GÖLETE OTOMOBİL UÇTU' İHBARI EKİPLERİ ALARMA GEÇİRDİ" HABERİNE EK

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne bağlı Denizli Köyü'nde aynı adla anılan Denizli Göleti'ne uçan hafif ticari araçta bulunan iki kadın kapıyı açıp yüzerek kurtulurken, bereberlerindeki iki erkek ise kayıp. Çevresi karla kaplı gölette akıntı nedeniyle henüz arama ve kurtarma çalışması başlatılamadı.
Olay saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Denizli Köyü'nden Gebze istikametine giden plakası ve sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen hafif ticari araç, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontroldan çıkarak Denizli Göleti'ne uçtu. İçinde 4 kişinin olduğu aracın gölete uçtuğunu görenler durumu polis ve jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve ambulanslar sevkedildi. Kaza sırasında araçta bulunan 40 yaşındaki Emine Tekin ile 33 yaşındaki Kezban Akdağ, kapıyı açıp, yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken, beraberlerindeki ve isimlerinin Hasan ile Bayram olduğu öğrenilen iki erkeğin ise suya gömülen araçta kaldıkları öğrenildi.
Ekipler olay yerine ulaştıklarında kıyıya çıkmaya başaran Tekin ve Akdağ, ambulansla Gebze'deki Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazazede kadınlar verdikleri ilk ifadelerinde, adları Hasan ve Bayram olan iki kişi ile gölet çevresindeki tesislerde öğlen saatlerinde buluşup, yemek yiyip alkol aldıklarını, saat 18.00 sıralarında Gebze'ye dönüşe geçtiklerinde aracın kontrolden çıkarak gölete uçtuğunu söylediler.
Çevresi karla kaplı gölette, aracın düştüğü yerde yoğun akıntı olduğu gerekçesiyle henüz arama ve kurtarma çalışması başlatılamadı. AKUT ekibinin de çalışmalara katılmak üzere bölgeye gittiği öğrenildi.