Kocaeli'den Kısa Kısa

Kocaeli'den Kısa Kısa

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, "Hoş Geldin Komşum" projesi kapsamında ilçedeki vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor.

Kocaeli'den Kısa Kısa

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, "Hoş Geldin Komşum" projesi kapsamında ilçedeki vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor.


Proje kapsamında vatandaşların sıkıntı ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla ilçe sakinlerinin evlerine misafir olan Başkan Ayaz, Yeşilkent Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Yeniköy Merkez Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşları ziyaret etti.

Ayaz, ziyaretler kapsamında vatandaşların istek ve önerilerini dinleyerek, sohbet etti.

Karamürsel'de mezuniyet töreni

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesindeki Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde mezuniyet töreni yapıldı.

Okul Müdürü İbrahim Altun, törende yaptığı konuşmada, mezun olan 74 öğrenciye üniversite hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardında 74 öğrenciye diploması verildi.

Törene, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Vekili ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mesut Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Karamürsel'de Bilim Fuarı açıldı

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilim Fuarı törenle açıldı.

Karamürsel Kültür Merkezi'nde düzenlenen fuarda, ilçedeki 16 okuldan seçilen 50 proje sergilendi.

Törene, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Narinoğlu, burada yaptığı konuşmada, eğitime önem verdiklerini vurgulayarak, Türkiye'de son dönemlerde bilimsel, araştırma ve geliştirme konularında büyük bir yoğunlaşma yaşandığını belirtti.

Bilim fuarlarıyla proje hazırlama ikliminin oluşmasına önemli katkı sağlandığını ifade eden Narinoğlu, "Çocuklarımızın ürettiği eserler, projeler bizlere geleceğin müjdesini veriyor. İnanıyorum ki bütün bu güzel çalışmalarla önümüzdeki yıllar, çok seçkin Türk bilim insanlarının yetişmesine, yetişen bu bilim insanlarının da dünyanın dikkatini çeken buluş, çalışma ve araştırmalarına sahne olacaktır." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, projeleri inceleyerek, öğrencilerden bilgi aldı.

Körfez'de iftar programı

AK Parti Körfez İlçe Başkanlığı tarafından teşkilat üyelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt, partililerin ramazan ayını tebrik ederek, seçim çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.

İftar programına, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ile Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da katıldı.

Kaynak: AA