Kocaeli'den Kısa Kısa

Kocaeli'den Kısa Kısa

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kocaeli'den Kısa Kısa

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Karamürsel Merkez Camisi'nde, Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazının ardından dua edildi.

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepkiler

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başkan Bıyık, açıklamasında, Filistin halkının yanında olduklarını ifade ederek, İsrail'in şehit ettiği Filistinlilere Allah'tan rahmet diledi.

Ülke olarak Müslümanlara yönelik saldırıları şiddetle kınadıklarını aktaran Bıyık, Türkiye'nin zulme sessiz kalmayarak mazlumların yanında olmayı sürdüreceğini kaydetti.

Gençlik Haftası

Darıca ilçesinde, çeşitli spor dallarında düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Turnuvası'nda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Darıca Belediyesi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın ödül töreni, Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, yaptığı konuşmada, turnuvaya katılan bütün sporcuları tebrik ederek, "Geleceğimiz olan siz değerli gençleri ruhen ve bedenen geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için bütün ilgili birimlerimizle çalışıyoruz. Devletimiz gençlere en iyi imkanları sunmak için seferber olmuş durumda. Turnuvada emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise, güzel turnuvayı tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, yaz aylarında da gençlere yönelik spor etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Bu tür organizasyonlar sayesinde gençlerin zararlı alışkanlıklardan kurtarılarak, spora teşvik edildiğine dikkat çeken Karabacak, "Çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz. Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü artık uluslararası arenada ülkemizi temsil ederek, başarılara imza atıyor." dedi.

Konuşmaların ardından, turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri protokol üyelerince verildi.

Törene, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA