Kocaeli'de Yerel Yönetimler

Kocaeli'de Yerel Yönetimler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Seka Arazisinde Bulunan 4 Okulda Eğitim Gören Öğrenciler ile Vatandaşların Yararlanması İçin D-100 Üzerine Modern Bir Üst Geçit Yaptırdı.

Kocaeli'de Yerel Yönetimler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, SEKA arazisinde bulunan 4 okulda eğitim gören öğrenciler ile vatandaşların yararlanması için D-100 üzerine modern bir üst geçit yaptırdı.

SEKA'nın arazisindeki Elginkan Anadolu Lisesi ile birlikte aynı bölgede bulunan Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi, Muammer Dereli Lisesi, Türkan Dereli İlköğretim Okulu ve Ana Okulu öğrencileri için istenilen üst geçidi, Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanıp hizmete açıldı. D-100 Karayolu üzerine inşa edilen üst geçitten her gün 4 bin civarında öğrencinin yanı sıra vatandaşlar da yararlanıyor. Özellikle öğrenciler için tehlike oluşturan bölgeye yapılan üst geçit, yaşanabilecek muhtemel kazaların da önlenmesini sağladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Serdar Mahallesi bölgesinde Kümeevler ile Elginkan Anadolu Lisesi arasındaki bölgeye inşa edilen modern üst geçit, çocukları okula giden velileri oldukça sevindirdi. Engelli vatandaşların da yararlanabileceği şekilde inşa edilen üst geçit, kapalı olması nedeniyle yazın toz ve gürültü, kışın ise yağmur ve soğuktan insanları koruyacak. Yapılan üst geçit, çağdaş yapısı ile herkes tarafından beğenildi. Bölgede üst geçit bulunmaması nedeniyle yayaların D-100'den karşıya geçmeleri sırasında yaşadıkları kaza tehlikesi, üst geçit sayesinde giderildi. Her gün yaklaşık 10 bin insanın kullandığı üst geçit, 40 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğinde yapıldı. Yolda 5.6 metre yüksekliğinde olan üst geçit, depreme dayanıklı olarak inşa edildi. Modern üst geçidin hizmete açılması, yayaları olduğu kadar sürücüleri de trafik rahatladığı için sevindirdi.

(GA-EŞ)

29.04.2007 14:24 TSİ

Kaynak: İHA