Kocaeli'de Uyuşturucu ve Kaçak Sigara Operasyonu

Kocaeli'de Uyuşturucu ve Kaçak Sigara Operasyonu

İhbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri Diyarbakır'dan İstanbul'a uyuşuturucu sevkiyatı yapılacağını belirledi.

Kocaeli'de Uyuşturucu ve Kaçak Sigara Operasyonu

İhbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri Diyarbakır'dan İstanbul'a uyuşuturucu sevkiyatı yapılacağını belirledi. Ekipler, Bursa'nın Kemalpaşa İlçesi'nde bir cipi takibe aldı. Feribot iskelesinde durdurulan araçta yapılan aramada bagajın stepne boşluğuna gizlenmiş 12.5 kilo esrar ele geçirildi. Jeep sürücüsü Erdoğan Y. ve Şahabettin K. gözaltına alındı.

KOYUN VE TURŞU BİDONLARI ARASINDA RUHSATSIZ SİLAH

Diğer bir operasyonda ise Giresun'dan İzmit'e ruhsatsız silah sevkiyatı yapılacağı ihbarını alan ekipler, TEM Otoyolu Kandıra gişeleri çıkışında durdurdukları bir kamyonette yaptıkları aramada da koyun, turşu bidonları ve fındık çuvalları arasına gizlenmiş 2 adet 7.65 mm, 5 adet de 9.00 milimetre çapında toplam 7 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Nazif P. ve Atilla Y., Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin tabancaları bin ile üç bin lira arasında satacakları öğrenildi.

309 BİN PAKET GÜMRÜK KAÇAĞI SİGARA

Ağrı'dan yola çıkan ve kasasında tekstil ürünleri bulunan bir kamyoneti Gültepe Rampası'nda şüphe üzerinde durduran polis ekipleri kamyonet içersinde yaptıkları aramada da 125 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Ayrıca, Gaziantep'ten İstanbul'a gitmekte olan bir kamyonet de yine Gültepe Rampası geçişinde durduruldu. Kamyonette yapılan aramada 184 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. İbrahim H., Sami A. ve Abdullah A. gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüpheliler Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.