Kocaeli'de Ev ve İş Yerlerini Su Basması

Kocaeli'de Ev ve İş Yerlerini Su Basması

Kocaeli'de Ev ve Dükkanlarını Su Basan Vatandaşlar, Su Tahliye İşiyle Uğraşırken, Belediye Yetkililerine de Tepki Gösterdi.

Kocaeli'de Ev ve İş Yerlerini Su Basması
27.08.2007 17:26 | Son Güncelleme: 27.08.2007 17:26

Kocaeli'de ev ve dükkanlarını su basan vatandaşlar, su tahliye işiyle uğraşırken, belediye yetkililerine de tepki gösterdi.

Yarım saat yağan sağanak yağış sonrası perişan olan vatandaşlar su tahliyesi ile uğraşıyor. Kimileri sel baskınlarına alışık olduğu için kendi pompasını alarak dükkanını basan suyu tahliye ederken, kimileri de ellerinde fırçalar ile suları tahliye ediyor. Vatandaşlar, "Alt yapı için 169 trilyon harcandığı söylendi. Ancak yağan ilk yağmurda perişan olduk. İtfaiyeden yardım istiyoruz, ama başka yerlerdeki baskınlardan fırsat bulup bize gelmiyor. Her yağmurda bu manzara ile karşılaşmaktan bıktık" dedi.

Sağanak yağış sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise, şehirde bir kaç su baskını dışında herhangi bir su baskını olmadığı, 1 aylık yağmurun yarım saatte yağdığını ve metrekareye yaklaşık 50 kilogram yağış düştüğünü belirtti.

(GA-MŞ-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title