Kocaeli'de 5 Yıldızlı Hayvan Barınağı Yapıldı
Haberler » Güncel » Haber

Kocaeli'de 5 Yıldızlı Hayvan Barınağı Yapıldı

Hayvanları Islah Etmek ve Sağlık Kontrolunu Yapmak İçin Kocaeli'de 5 Lüks Hayvan Barınağı Yapıldı. Barınakta Masajlı Duş Bile Var.

Kocaeli'de 5 Yıldızlı Hayvan Barınağı Yapıldı

Hayvanları ıslah etmek ve sağlık kontrolunu yapmak için Kocaeli'de 5 lüks hayvan barınağı yapıldı. Barınakta masajlı duş bile var.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hayvanların sağlığına ve yaşam haklarına saygı göstererek, sokak hayvanlarının ıslahı ve kent yaşayanlarının sokak hayvanlarına yönelik şikayetlerini çözmek amacı ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Köseköy 15. Kolordu Kışlası'nın bir bölümünde yapımı tamamlanan hayvan kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezi hizmete açılacak.

6 bin metrekarelik bir alana kurulu modern hayvan barınağının eksikliklerini yerinde görmek için Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Soysal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ve Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber incelemelerde bulundu. Hayvan barınağının eksikliklerinin en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Dr. Osman Poyraz, sokak hayvanları için yapılan barınağın hayvanların sağlıkları en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırladıklarına dikkat çekti. Dr. Poyraz, "Masajlı duşlardan, hijyenik kulübelere kadar her türlü imkan hayvan barınağımızda mevcut olacak." şeklinde konuştu.

HER TÜRLÜ İMKAN VAR

Hijyeni ön planda tuttuklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber, önümüzdeki aylarda hizmete geçirilmesi planlanan hayvan barınağının 10 günlük periyotlar halinde revizyon yapılabilen 80 sokak hayvanını tedavi ve rehabilite yapabilme kapasitesinde olduğunu belirtti. Son sistem teçhizatların olduğu barınakta ameliyathane, karantina odası, yürüme parkurları gibi bölümler de yer alıyor.

(CİHAN)