Kocaeli Cezaevi Firarisi Çaldığı Malzemeleri Satarken Yakalandı

Kocaeli Cezaevi Firarisi Çaldığı Malzemeleri Satarken Yakalandı

Kocaeli Cezaevi firarisi çaldığı malzemeleri satarken yakalandı (HD)Cezaevi firarisi çaldığı malzemeleri satarken yakalandıDinçer AKBİRİZMİT(Kocaeli)-KOCAELİ'de 18 ayrı suçtan dolayı cezaevine gönderildikten sonra firar eden hırsızlık zanlısı 4 farklı hırsızlık olayına daha karıştıktan...

Kocaeli Cezaevi Firarisi Çaldığı Malzemeleri Satarken Yakalandı

Kocaeli Cezaevi firarisi çaldığı malzemeleri satarken yakalandı (HD)Cezaevi firarisi çaldığı malzemeleri satarken yakalandı


Dinçer AKBİRİZMİT(Kocaeli)-KOCAELİ'de 18 ayrı suçtan dolayı cezaevine gönderildikten sonra firar eden hırsızlık zanlısı 4 farklı hırsızlık olayına daha karıştıktan sonra polisin takibi sonucu yakalandı.


Geçtiğimiz 30 Aralık 2017 tarihinde 18 farklı suçtan ötürü yakalanan E.Ö.(18) isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. Açık cezaevinden Temmuz ayında izne çıktıktan sonra firar eden E.Ö. Kartepe ilçesinde Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde bir bağ evine hırsızlık amacıyla girdiği tespit edildi. Daha sonra 3 Eylül tarihinde İzmit Yenişehir mahallesindeki bir otomobil bayisinden 1 motosiklet, 4 dizüstü bilgisayar ve 1 fotoğraf makinesi, 4 Eylül tarihinde İzmit Körfez Mahallesi'nde bulunan bir fotoğraf sütüdyosundan 5 bin lira değerinde 1 adet fotoğraf makinesi ve 13 Eylül tarihinde İzmit Kadıköy Mahallesi'nde bulunan Suriyeli bir şahsa ait restorandan 2 bin 500 TL çaldığı tespit edildi.


Kimlik tespitinin ardından polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sırasında şahsın çaldığı malzemeleri İzmit'te bulunan bir alışveriş merkezinin çevresinde satmaya çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Polisin yaptığı operasyonla yakalanan zanlının daha önce farklı suçlardan 45 ayrı sabıka kaydı bulunduğu tespit edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

Kaynak: DHA