Kocaeli Afrin'deki Askerler İçin Ördüler

Kocaeli Afrin'deki Askerler İçin Ördüler

Afrin'deki askerler için ördülerKocaeli'nin Darıca ilçesinde, Eskişehirliler Derneği üyesi kadınlar, Afrin'deki askerler için bere, atkı, eldiven ve boyunluk ördüler.

Afrin'deki askerler için ördüler

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, Eskişehirliler Derneği üyesi kadınlar, Afrin'deki askerler için bere, atkı, eldiven ve boyunluk ördüler. Kadınların ördüğü el işi giysiler Afrin'e gönderilmesi için Gebze Askerlik Şubesi'ne teslim edilecek.

Darıca'da bulunan Eskişehirliler Derneği üyesi kadınlar 'Zeytin Dalı' harekatına katılan askerler için bere, atkı, eldiven ve boyunluk ördü. Dernekte düzenlenen törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Eskişehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ceylan Kaya ve dernek yöneticileri katıldı. Törende askerler için dua edildi. Derneğin kadın kolları başkanı Özlem Gökben, kaymakamlığın projede kendilerine yol gösterdiğini belirterek, Afrin ve yurdumuzun diğer bölgelerinde görev yapan Mehmetçiğimize destek vermek için derneğimizin kadın kolları üyeleri, küçük de olsa bir hediye anlamında el emekleri ve göz nurları ile atkı, bere, boyunluk ve eldivenler ördü. Bizim için çok önemli olan ve tüm ülke geneline yayılan bu dayanışma, birlik ve beraberlikte bizim de tuzumuz olsun istedik. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ederiz dedi. Kaymakam Ömer Karaman ise, Darıca Eskişehirliler Derneği'nin çam sakızı, çoban armağanı olan bu hediyeler, Mehmetçiğimize moral ve motivasyon anlamında çok şeyler katacağına inanıyoruz. Bütün dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkenin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Ülkemiz büyük bir seferberlik içinde. Tüm insanlarımız oradaki, Mehmetçiğe nasıl destek vereceklerinin mücadelesini veriyor. Ev hanımlarımızın el emeği göz nuru ile ördükleri bu eşyaları hazırlayan Eskişehirli kadın kollarına sonsuz teşekkür ederim diye konuştu. Darıca Eskişehirliler Derneği Başkanı Ceylan Kaya ise el işi giysileri Afrin'e gönderilmek üzere Gebze Askerlik Şubesi'ne teslim edeceklerini söyledi.

Kaynak: DHA