Koç Üniversitesi'nde Bir Öğrenci Sergisi

Koç Üniversitesi'nde Bir Öğrenci Sergisi

Koç Üniversitesi'nde  Bir Öğrenci Sergisi
Bültenler - Haberler | Güncel

Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü MAVA 207 ve MAVA 327 derslerini alan öğrencilerin, alışılmış kavramları kendi bakış açılarıyla ele aldıkları afiş çalışmaları Koç Üniversitesi Rampa Salonu'nda sergileniyor.

Sergilenen işler, 25 Şubat günü yapılacak açılışta, KU Gönüllüleri ve Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı işbirliği ile satışa sunulacak ve elde edilecek gelir TODEV'e bağışlanacak.


Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü MAVA 207 Görsel Tasarım ve MAVA 327 Tipografi derslerini alan öğrenciler, alışılmış kavramların farklı yollarla ifade edilmesinin mümkün olup olmadığı sorusuna cevap arayan çalışmalarını "Odds&Ends" ismi altında sergiliyor. Öğrenciler, "Görsel tasarım ve tipografi unsurlarını kullanarak onları yeniden ifade etmek istediğimizde, özgün ve taze fikirler ortaya koyabilir miyiz?" sorusundan hareketle semboller, benzetmeler ya da salt harfler kullanarak tasarladıkları afişleri sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Çalışmalar, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü'nde yer alan Rampa Salonu'nda Mayıs 2015'e kadar ziyaret edilebilir.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title