Koç'lar Çanakkale'yi Andı

Koç'lar Çanakkale'yi Andı

Elazığ Koç İlkokulu 3-K sınıfı öğretmeni ve öğrencileri tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı 20.03.2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Koç'lar Çanakkale'yi Andı

Okulun çok amaçlı salonunda yapılan programa okulda eğitim ve öğretime devam eden öğrenciler ile birlikte okul idarecileri ve öğrenci velileri de katıldı. Çanakkale Zaferi'nin 102. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günü anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunduğu programda bazen coşkulu bazen de hüzünlü anlar yaşandı. Özellikle Şehit Kınalı Hasan filminin izlendiği süre zarfında salondaki izleyicilerin duygusal ve hüzünlü oldukları görüldü.

3-K Sınıfı öğretmeni Murat BOZKURT yaptıkları anma programı ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:"Tüm öğrencilerimi tebrik ediyorum. Bu kadar kısa süre içerisinde hazırlıkları tamamlayarak bizlere güzel bir gösteri sundular. Bu etkinliği hazırlarken amacımız hem kendi öğrencilerime hem de izleyecek olan diğer öğrencilere Çanakkale ruhunu kazandırmak, Vatanımızın bu günlere gelmesinde canını ve malını hiçe sayarak tüm varlığını feda eden atalarımızı anmaktı. Bu düşünceler doğrultusunda hazırlıklarımızı tamamladık. Öğrencilerimize faydalı olduğumuzu düşünüyorum. Tüm gazi ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum."

Koç İlkokulu Müdürü M.Ferit POLAT programla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Öğretmenimiz Murat Beye ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bizlere o günleri yaşatmak için güzel hazırlanmışlar. Bu tür faaliyetler ile öğrencilerimize daha kalıcı ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir eğitim yapmaya çalışıyoruz. Görev alan öğrencilerimizin unutamayacakları bir öğrenme gerçekleştirdiğine inanıyorum. Bu tür eğitim faaliyetlerine devam edeceğiz. Bu güzel program dahilinde gazi ve şehitlerimize minnetlerimi sunarken Allah'tan rahmet dilerim." ifadelerine yer verdi.