Kobe Bryant ve Los Angeles Lakers, Forma Satışlarında Zirvede

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nden (Nba) Yapılan Açıklamada, Forma Satışları Baz Alındığında Yılın En Çok Satılan Takım Formasının Los Angeles Lakers, En Çok Satılan Basketbolcu Formasının İse Lakers'ın Yıldızı Kobe Bryant Olduğu Bildirildi.

Kobe Bryant ve Los Angeles Lakers, Forma Satışlarında Zirvede

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nden (NBA) yapılan açıklamada, forma satışları baz alındığında yılın en çok satılan takım formasının Los Angeles Lakers, en çok satılan basketbolcu formasının ise Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant olduğu bildirildi.

NBA'den yapılan açıklamada, New York City'deki NBA Store ve NBAstore.com adlı İnternet sitesi üzerinden yapılan satışlar dikkate alındığında sezonun en çok forması satılan takımının LA Lakers olduğu ifade edildi. Lakers'ın yıldız basketbolcusu Kobe Bryant ise, forması en çok satın alınan basketbolcu olarak zirvede yer alan isim oldu. Kobe Bryant, Mayıs 2005'ten beri zirvede yer alan Miami Heat'in yıldızı Dwyane Wade'den de liderliği devralmış oldu. Bryant, 2002-2003 sezonunda da zirvede yer almıştı. Kobe

Bryant ayrıca, Çin genelinde de forması en çok satın alınan NBA yıldızı olarak dikkat çekiyor.

Satış rakamları, 2006-2007 NBA sezonunun başlamasıyla birlikte baz alındı. Kobe Bryant ve Dwyane Wade'in ardından forması en çok satın alınan yıldız isim ise Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James oldu.

Takımlar sıralamasında ise, son dört yılda olduğu gibi LA Lakers yine zirveyi kimseye bırakmazken, Miami Heat ikinci, New York Knicks ise üçüncü sırada kaldı.

Bu arada, NBA finalisti ve Doğu Konferansı Şampiyonu Cleveland Cavaliers'ın soyunma odası tişörtlerinin satış rakamı olarak tüm zamanların rekorunu kırdığı bildirildi. Bu alandaki son rekor, 2004 yılı Batı Konferansı Şampiyonu LA Lakers'a aitti.

Geçtiğimiz yıl NBA eşyalı satışları baz alındığında ise, bu yıl dünya genelinde yüzde 26'lık bir artış sağlandığı ifade edildi.

NBA'de sezonun forması en çok satılan isimleri ve en çok forması satılan takımları ise şöyle:

EN İYİ 15 OYUNCU EN İYİ 10 TAKIM

1. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) 1. Los Angeles Lakers

2. Dwyane Wade (Miami Heat) 2. Miami Heat

3. LeBron James (Cleveland Cavaliers) 3. New York Knicks

4. Allen Iverson (Denver Nuggets) 4. Chicago Bulls

5. Steve Nash (Phoenix Suns) 5. Cleveland Cavaliers

6. Carmelo Anthony (Denver Nuggets) 6. Denver Nuggets

7. Stephon Marbury (New York Knicks) 7. Boston Celtics

8. Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) 8. Phoenix Suns

9. Gilbert Arenas (Washington Wizards) 9. San Antonio Spurs

10. Vince Carter (New Jersey Nets) 10. New Jersey Nets

11. Tracy McGrady (Houston Rockets)

12. Shaquille O'Neal (Miami Heat)

13. Paul Pierce (Boston Celtics)

14. Ben Wallace (Chicago Bulls)

15. Tim Duncan (San Antonio Spurs)".

(ERS-ERS-ÖK-S)