KO-MEK’le Gerçekleşen "Dilek"

KO-MEK’le Gerçekleşen 'Dilek'
Bültenler - Haberler | Güncel

Bedensel Engelli Dilek Okuma Yazmayı KO-MEK'le Öğrendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), engelli vatandaşların hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle bedensel engelli olan 21 yaşındaki Dilek Cebeci de KO-MEK'le adeta yeniden hayat buldu. Dilovası Kurs Merkezi'nde okuma-yazma öğrenen Dilek Cebeci en büyük özlemini gerçekleştirmenin mutluğunu yaşıyor.

SEVİNCİNİ ÖĞRETMENİ İLE PAYLAŞIYOR

Emekli Sınıf Öğretmeni Erol Öztürk tarafından verilen okum-yazma kursuna katılan Dilek Cebeci öğrendiği her kelimenin ardından sevincini öğretmeni ile paylaşıyor. Kursa annesinin yardımı ile gelen Dilek'in mutluluğu gözlerinden okunuyor. Zorlukta da olsa duygularını ifade eden Dilek "Burada okumayı öğreneyim. En büyük dileğim bir gün gördüklerimi okuyabilmekti. Bunu KO-MEK'le başardım. Öğretmenim ve buradaki yöneticilerim bana çok iyi davranıyor. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

KIZIMIN HAYATA BAKIŞI DEĞİŞTİ

Dilek'in annesi Nezahat Cebeci de kızının KO-MEK ile hayata bakışının değiştiğini söyledi. Dilek'in her zaman okuma yazmayı öğrenmek istediğini belirten Nezahat Hanım, "Kızım geçirdiği hastalık nedeniyle sürekli tedavi gördü. Bu nedenle eğitimi aksadı ama okuma yazmaya olan hevesi hiç geçmedi. Dilek'i KO-MEK'e getirdik ve burada hayalini gerçekleştirdi. Allah buradaki herkesten razı olsun, kızımın yüzünü güldürdüler" dedi.

DİLEK ARTIK BENİM DE KIZIM

Dilek'in okuma yazma öğretmeni Erol Öztürk ise bir eğitmen olarak son derece mutlu olduğunu kaydetti. Öğrencisinin çok çalışkan olduğunu söyleyen Erol Öztürk, "Dilek'in okuduğunu görmek bir öğretmen olarak bana büyük mutluluk veriyor. O artık benim de kızım" dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title