Kmd'de Özpamukçu Yeniden Başkan Seçildi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Kmd'de Özpamukçu Yeniden Başkan Seçildi

Kmd'de Özpamukçu Yeniden Başkan Seçildi

Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) başkanlığına Alp Önder Özpamukçu seçildi.

Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) başkanlığına Alp Önder Özpamukçu seçildi.

KMD açıklamasına göre, Genel Kurul Toplantısı'nda 2015-2017 dönemi için Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi. Yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Dernek Başkanlığına yeniden Alp Önder Özpamukçu seçildi. Başkan Vekili görevine Mehmet T. Nane'nin seçildiği toplantıda, Tekin Acar da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

Derneğin Yönetim Kurulu, Ahmet Yanıkoğlu, Arif Bayraktar, Aslı Karadeniz, Bahadır Özbek, Burcu Döker, Cem Sunman, Cömert Varlık, Erkmen Onbulak, Evren Dündar, Fatih Karaca, Fırat Türkfiliz, Fuat Atalay, Hakan Sağlam, Hüseyin Balcı, Hüseyin Mutuş, Korhan Bilek, Murat Demiroğlu, Murat Gigin, Murat Kara, Serhan Tınastepe, Sinan Kızıldağ ve Tarkan Özkan isimlerinden oluştu.

Özpamukçu, kuruluşundan sonraki iki yıl içinde ciro toplamının 26 milyar dolar ve istihdam toplamı 115 bin kişiye ulaşan 60 firmayı dernek çatısı altında bir araya getirerek güçlü bir sivil toplum kuruluşu hüviyetine ulaştıklarını belirtti.

KMD adına 2014 yılında belli başlı konularda çeşitli platformlarda toplantılar düzenlediklerini hatırlatan Özpamukçu, uzmanların katılımıyla farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini, mevzuatlarında üyelerini ilgilendiren konuları yakından takip ettiklerini vurguladı.

Trendleri görmek, gelecekteki yaklaşımları izlemek adına konusunda uzman araştırma ve danışman kuruluşlarla üyelerini bir araya getirdiklerini aktaran Özpamukçu, şunları kaydetti:

"Ufuk açıcı ve yön gösterici nitelikteki bu toplantılarımız devam edecek. Hem üye firmalarımızın çalışanlarına heyecan ve şevk vermek hem de bir bütün olarak onların bilgi ve becerilerini güçlendirmek amacıyla Erasmus+ Programı Staratejik Ortaklık Projemiz, perakende sektörünün önemli bir ihtiyacı olan eğitim ve sertifika merkezi kurulmasına öncülük edecek. Aynı amaçla, İSMEK ile yaptığımız iş birliğinin duyuruları başlatılıp, sektörün yeni istihdam edeceği elemanların eğitim sorunu çözülecek. 2015 yılında 6 sektörel fuarda sempozyum düzenleyerek tedarikçilerimizle ilişkilerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca düzenleyeceğimiz kahvaltı ve özel akşam yemeği etkinliklerimizde üyelerimiz arasındaki ilişkileri pekiştireceğiz."

AA - Ekonomi Haberleri

Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title