Kleve: Zıco, Takımının Performansından Memnun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Sarı-lacivertli takımın başında çıktığı ilk maçta futbolcularının sergilediği performanstan memnun kaldığını söyledi.

Kleve: Zıco, Takımının Performansından Memnun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Sarı-lacivertli takımın başında çıktığı ilk maçta futbolcularının sergilediği performanstan memnun kaldığını söyledi.

Zico, Ukrayna 1. Lig temsilcisi Metallurg Donetsk'i 3-2 yendikleri hazırlık maçının ardından yaptığı açıklamada takımının yeni sezon öncesinde umut verdiği ifade etti. Yeni sezon öncesinde antrenmanların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Brezilyalı çalıştırıcı, "Bu tip maçlar her zaman iyidir. İdmanlarda çalıştıklarımızın verimli olup olmadığını görmek için bu maçların çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bizim açımızdan iyi bir maçtı. Oyuncularımızı teker teker çok iyi buldum. Henüz ilk maçtan bir genelleme yapmak yanlış olur. Önemli olan, grup olabilmektir. Sadece 1-12 oyuncuyla değil, bütün futbolcularla birlikte tümüyle gerçek bir takım olmaktır. İstediğimiz seviyeye gelmemizin çok uzun süreceğini sanmıyorum. Sezonun ortasına doğru istediğimiz futbolu oynayacağımızı, birbirimize tamamen adapte olacağımızı düşünüyorum" dedi. Sarı-lacivertli futbolculardan Can Arat ise rakipleri karşısında biraz zorlandıklarını belirterek, "Antrenmanlarımız yoğun tempoda geçiyor. Çok yüksek tempoda çalışıyoruz. Bu yüzden üzerimizde yorgunluk vardı. Yine de kazanmasını bildik. Maçın başlarında biraz aksaklıklar oldu ama daha sonra toparladık. Sonuçta kamp dönemindeyiz. Her geçen gün üzerime ekleyerek devam ediyoruz. İlerleyen maçlarda bu gözle görülecek" diye konuştu. Metallurg Donetsk karşısında Fenerbahçe'nin son golüne imzasını atan Uğur Boral ise, yüksek antrenman temposunun yorgunluğunu maçta hissettiklerini ifade ederek, "Ağır bir antrenman temposundan çıktık. Hocamızın istediklerini yansıtmaya çalıştık. İlk yarıya göre, ikinci yarıda daha iyi oynadık. Skor önemli değil ama kazandığımız için mutluyuz. Takım olarak hazırlık maçı da olsa yenilmemeyi kafamıza koyduk. Diğer maçlarda da inşallah böyle devam eder" derken, Murat Hacıoğlu da, yorgun olmalarına rağmen iyi bir maç çıkardıklarını karşılaşmadan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.