KKTC Hükümeti, Dövizdeki Ani Artıştan Sonra Olağanüstü Toplanma Kararı Aldı!

KKTC Hükümeti, Dövizdeki Ani Artıştan Sonra Olağanüstü Toplanma Kararı Aldı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, dövizdeki ani artışın büyük bir tehlikeye neden olacağını belirterek olağanüstü toplantı kararı aldı.

KKTC Bakanlar Kurulu dövizdeki ani artış gündemi ile yarın olağanüstü bir toplantı yapma kararı aldı. Bakanlar Kurulu yarın saat 10.00'da ekonomik ilerlemeyi değerlendirecek.

DÖVİZİN ANİ ARTIŞINDAN SONRA ACİL TOPLANTI KARARI ALINDI

Bakanlar kurulunun KKTC'deki ekonomik gelişmelerle ilgili atılacak adımları değerlendirmek üzere yarın sabah saat 10.00'da toplanacağı bildirildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü olan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından yapılan açıklamada, yarınki toplantıda dövizin durumu ve ülkedeki ekonomik ilerlemenin değerlendirileceği belirtildi.

"TÜRK LİRASININ DEĞER KAYBETMESİ BİR RİSK ORTAYA ÇIKARDI"

Açıklamada muhalefetin son gelişmeler hakkındaki görüşlerine de önem verildiği vurgulanarak, "Türk Lirasının döviz karşısında önemli oranda değer kaybetmesi ekonominin farklı sektörlerini olumsuz yönde etkileyecek, özellikle dar gelirli vatandaşların geçim sıkıntısı çekmelerine neden olabilecek bir risk ortaya çıkardı. Bu türden önemli bir sorun ancak toplumsal birliktelik ile aşılabilir ve olumsuz etkileri azaltılabilir" ifadelerine yer verildi.