KKTC'den Gazimağusa-lazkiye Seferleri Arife Günü Başlıyor

KKTC'den Gazimağusa-lazkiye Seferleri Arife Günü Başlıyor

KKTC ile Suriye Arasındaki Gemi Seferleri Başlıyor. Akgünler Denizcilik Şirketi, Ramazan Bayramı Dolayısıyla Arife Günü ve Bayramın 3. Günü Özel Sefer Düzenleyecek. Gazimağusa-lazkiye Arasında Perşembe ve Cumartesi Günleri Yapılacak Tarifeli Seferler İse 18 Ekim'de Başlayacak.

KKTC'den Gazimağusa-lazkiye Seferleri Arife Günü Başlıyor

KKTC ile Suriye arasındaki gemi seferleri başlıyor. Akgünler Denizcilik Şirketi, Ramazan Bayramı dolayısıyla arife günü ve bayramın 3. günü özel sefer düzenleyecek. Gazimağusa-Lazkiye arasında perşembe ve cumartesi günleri yapılacak tarifeli seferler ise 18 Ekim'de başlayacak.

Akgünler Denizcilik Şirketi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Gazimağusa-Lazkiye arasında Ramazan Bayramı nedeniyle arife günü ve bayramın 3. günü özel sefer düzenlenecek. Bayrama özel seferlerde deniz otobüsü saat 09.00'da Gazimağusa Limanı'ndan ayrılacak, aynı gün saat 16.00'da Lazkiye'den hareket edecek. Gazimağusa-Lazkiye arasındaki seferler 3 saat 10 dakika sürecek. Şirketin 18 Ekim'de başlayacak tarifeli seferleri ise perşembe ve cumartesi günleri yapılacak. Perşembe günü saat 09.00'da

Gazimağusa'dan ayrılacak deniz otobüsü, aynı gün saat 16.00'da KKTC'ye dönmek üzere Suriye'den hareket edecek. Cumartesi günü gerçekleşecek seferlerde ise dönüş pazar günü yapılacak. 297 yolcu kapasiteli katamaran tipi deniz otobüsleriyle gerçekleştirilecek Gazimağusa-Lazkiye arasındaki gemi seferlerinin gidiş-dönüş toplam bedeli 100 ABD Doları. 0-4 yaş grubundan ücret alınmayacak seferlerde, gidiş-dönüş biletleri çocuklara 50, öğrencilere 75 dolara satılacak.

Öte yandan, Suriye'ye KKTC pasaportu ve vizeyle girilebilecek. KKTC vatandaşları, Akgünler Denizcilik Şirketi'nin düzenlediği paket turlardan yararlanmaları halinde Suriye'ye vizesiz de girebilecek. Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna da vize talep edilecek, ancak vize ücreti kullanılacak pasaporta göre değişecek. Vizeler, ülkeye giriş yaparken sınır kapılarında alınabilecek.

(MG-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA