KKTC'deki Kumarhane Saldırısı

KKTC'deki Kumarhane Saldırısı

KKTC'nin Turizm Başkenti Girne'de Aralık 2006'da Bir Kumarhanede Meydana Gelen Saldırı Olayıyla İlgili Tutuklu Bulunan 3 Zanlının Avukatı Mustafa Asena, Bugün Düzenlediği Basın Toplantısında Yaşar Öz'ün Açıklamalarının Doğru Olmadığını Söyledi.

KKTC'deki Kumarhane Saldırısı

KKTC'nin turizm başkenti Girne'de Aralık 2006'da bir kumarhanede meydana gelen saldırı olayıyla ilgili tutuklu bulunan 3 zanlının avukatı Mustafa Asena, bugün düzenlediği basın toplantısında Yaşar Öz'ün açıklamalarının doğru olmadığını söyledi.

Lefkoşa Fuar Alan'ındaki basın toplantısında, avukat Asena ile davayı yürüten Avukat Zeynel Yüksel ve Deniz Kızı Gazino'yu çalıştıran Turpert Import Export Ltd. Genel Koordinatör Ayhan Yıldız da hazır bulundu. Asena, saldırıyla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri üzerinde değerlendirmelerde bulunduğu konuşmasında, olayın meydana geldiği Ruby Gazino'nun işletmecisi ve saldırıdan dolayı bir süre tutuklu bulunan Yaşar Öz'ün basında yer alan açıklamalarının doğru olmadığını söyledi. Yaşar Öz'ün Türkiye basınına dağıttığı görüntülerin polis tarafından emare olarak alınmış olması gerektiğine işaret eden Asena, "Görüntüleri alıp gittiğini söylüyor. Demek ki polise de o verdi. Bu nedenle görüntüler tahrif edilmiş olabilir" şeklinde konuştu.

(MG-OK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA