KKTC'deki Gazino Cinayeti

KKTC'deki Gazino Cinayeti

KKTC'nin Turizm Başkenti Olarak Bilinen Girne'deki Grand Ruby Gazino'da Geçen Ay Meydana Gelen ve 2 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Silahlı Çatışmayla İlgili Tutuklu Bulunan 8 Zanlıdan 5'i Serbest Bırakıldı. Diğer 3 Zanlı Hakkında İse 6'şar Gün Daha Tutuklu Kalmaları Kararı Verildi.

KKTC'deki Gazino Cinayeti

KKTC'nin turizm başkenti olarak bilinen Girne'deki Grand Ruby Gazino'da geçen ay meydana gelen ve 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı çatışmayla ilgili tutuklu bulunan 8 zanlıdan 5'i serbest bırakıldı. Diğer 3 zanlı hakkında ise 6'şar gün daha tutuklu kalmaları kararı verildi.

Deniz Kızı Gazino çalışanlarından İzzet Dinçer, Durmuş Erkanlı, Cemal Serdar Yılmaz, Hanifi Toğar, Fevzi Toğar adlı zanlılar, aleyhlerinde delil bulunamadığı için serbest bırakılıp mahkemeye çıkarılmazken, saat 11.30'da Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarılan zanlılardan Deniz Kızı Gazino işletmecisi İdris Melih Turgut, aynı gazinonun çalışanları Nejdet Kaan Kanmaz ile Akın Ulu'nun ise tutukluluk süreleri 6'şar gün daha uzatıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Savcısı Erdinç Akyener, 7 Ocak Pazar günü görülen davanın ardından, tutuklu bulunan ancak aleyhlerinde delil bulunamayan 5 zanlının serbest bırakıldığını belirterek, iddia makamı olarak olayla ilgili tutuklu bulunan zanlılar İdris Melih Turgut, Akın Ulu ve Necdet Kaan Kanmaz'ın savunma avukatlarıyla vardıkları mutabakat sonucu, zanlıların tutukluluk sürelerinin 6'şar gün daha uzatılmasını istedi. İddia makamı ve savunma avukatlarını dinleyen Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Fügen Ulutekin, iddia makamı ve savunma makamının tutukluluk süresi konusunda mutabakata varmasını da göz önünde bulundurarak, olayla ilgili tahkikatın tamamlanması ve adaletin tecellisini sağlamak amacıyla, zanlıların tutukluluk sürelerinin 6'şar gün daha uzatılması kararını verdi.

(MG-OYK-OYK-OK-D)