KKTC'de Merkezi Cezaevi'nde Açlık Grevi

KKTC'de Merkezi Cezaevi'nde Açlık Grevi

KKTC İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali Alnar, Merkezi Cezaevi'nde Bazı Mahkum ve Tutukluların Af Talebiyle Açlık Grevi Başlattıklarını Söyledi.

KKTC'de Merkezi Cezaevi'nde Açlık Grevi

KKTC İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali Alnar, Merkezi Cezaevi'nde bazı mahkum ve tutukluların af talebiyle açlık grevi başlattıklarını söyledi.

KKTC'deki Merkezi Cezaevi'nde mahkum ve tutukluların başlattığı açlık grevine ilişkin açıklamalarda bulanan KKTC İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Alnar, af talebiyle 75 mahkumun imzaladığı bir dilekçe aldıklarını, ancak Cezaevi Müdürlüğü'nce affın hükümetin gündeminde olmadığının bu kişilere iletildiğini bildirdi. Şu anda açlık grevini sürdüren mahkumların sayısının 20 olduğunu ifade eden Alnar, af dışında insani talepleri varsa bunları değerlendirebileceklerini de mahkumlara ilettiklerini kaydetti.

Alnar, dün üç koğuşta başlayan açlık grevinin, bugün yapılan sayım sonucunda 20 mahkum tarafından sürdürüldüğünün anlaşıldığını belirterek, açlık grevindekilerin doktor kontrolünden geçirildiğini, sağlık durumlarında endişe verici bir şey olmadığını ifade etti.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali Alnar, açlık grevinin sürmesi halinde tıbbi müdahalelerin ve görüşmelerin de devam edeceğini kaydetti.

(TAK-OYK-OYK-OK-D)