KKTC'de Kurban Bayramı

KKTC'de Kurban Bayramı

KKTC'de Kurban Bayramı Kutlamaları, Sabah Bayram Namazıyla Başladı. Bayramın İlk Gününde Cumhurbaşkanlığı'nda ve Kolordu'da Bayram Tebrik Kabulleri Gerçekleşti.

KKTC'de Kurban Bayramı

KKTC'de Kurban Bayramı kutlamaları, sabah bayram namazıyla başladı. Bayramın ilk gününde Cumhurbaşkanlığı'nda ve Kolordu'da bayram tebrik kabulleri gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, köşkte düzenlenen bayramlaşma töreninde halkın tebriklerini kabul etti. Talat, basına yaptığı açıklamada tüm İslam aleminin kurban bayramını kutlayarak, Kurban Bayramı'nın barışın simgesi olduğunu ve tüm dünyanın dikkate alması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan, Talat gazetecilerin sorusu üzerine Rum lider Papadapullos'a yılbaşı hediyesi gönderdiğini ve bunu her yıl gerçekleştirdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı ancak, henüz Papadapullos'tan bir karşılık gelmediğini fakat gelmesini beklediğini söyledi.

Barış Kuvvetleri Komutanı ise Ortaköy Kolordu Gazinosu'nda halkın tebriklerini kabul etti. Halktan oldukça büyük bir kalabalık, bayramlaşabilmek için Ortaköy Gazinosu'na akın etti.

(EK-PNR-PNR-ÖK-D)

Kaynak: İHA