KKTC'de Girne-güzelyurt Yolundaki Ölümlü Kaza

KKTC'de Girne-güzelyurt Yolundaki Ölümlü Kaza

KKTC'de Girne-güzelyurt Anayolunda, Geçtiğimiz Perşembe Günü Bir Yayaya Çarpıp Şahsın Ölümüne Yol Açan ve Hemen Ardından Ülkeden Kaçan Yulia Korotayeva Türkiye'de Yakalanarak KKTC'ye Geri Gönderildi. Korotayeva, Çıkarıldığı Adli Makamlarca Tutuklandı.

KKTC'de Girne-güzelyurt Yolundaki Ölümlü Kaza

KKTC'de Girne-Güzelyurt anayolunda, geçtiğimiz perşembe günü bir yayaya çarpıp şahsın ölümüne yol açan ve hemen ardından ülkeden kaçan Yulia Korotayeva Türkiye'de yakalanarak KKTC'ye geri gönderildi. Korotayeva, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Konuyla ilgili polis açıklamasında, Girne-Güzelyurt anayolunun 9 ila 10. kilometreleri arasında meydana gelen ve 24 yaşındaki Mustafa Tuzluca'nın ölümüyle sonuçlanan kaza sonucunda yürütülen araştırma ve soruşturmalarda, aracın HV 797 plakalı salon araç ve sürücüsünün 22 yaşındaki Ukrayna uyruklu Yulia Korotayeva olduğunun tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, yapılan araştırmalarda zanlının kazanın ertesi günü (dün) yurt dışına çıkış yaptığının öğrenildiği ifade edilerek, Türkiye Cumhuriyeti Emniyet

Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonucunda Atatürk Havalimanı'ndan Ukrayna'ya gitmeye hazırlanan şahsın aynı gün yakalanarak KKTC'ye geri gönderildiği kaydedildi. Ukrayna uyruklu Yulia Korotayeva'nın çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandığı kaydedildi.

(TAK-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA