KKTC'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

KKTC'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Türkekul Kurttekin, Türkiye Cumhuriyeti'nin 84. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri Çerçevesinde Bu Akşam Bir Resepsiyon Verdi.

KKTC'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Türkekul Kurttekin, Türkiye Cumhuriyeti'nin 84. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde bu akşam bir resepsiyon verdi.

Devlet, hükümet ve askeri yetkililerin, üst düzey bürokratların, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin ve bazı ülkelerin büyükelçilik temsilcilerinin katıldığı resepsiyon, Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphanesi'nde yapıldı. Büyükelçi Kurttekin ile Müsteşarı İbrahim Mete Yağlı, resepsiyona gelen konuklarla tek tek el sıkışarak, tebrikleri kabul etti. Bu sırada müzik dinletisi de sunuldu. Resepsiyona Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fatma Ekenoğlu, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs

Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, 28. Tümen Komutanı Tümgeneral İsmail Serdar Savaş, 39. Tümen Komutanı Tümgeneral Mehmet Taş, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Mehmet Eröz, 14. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Faruk Şengün, Yüksek Mahkeme Başkanı Metin Hakkı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, UBP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, bakanlar, milletvekilleri, yargıçlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Resepsiyonda samimi görüntüler verildi.

(MG-OYK-OYK-OK-D)