KKTC'de, 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı

KKTC'de, 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümü anısına Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları KKTC’de düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

KKTC'de, 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının yıldönümü anısına Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları KKTC'de düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Başkent Lefkoşa'daki ilk tören Atatürk Anıtı önünde saat 08.45'te yapıldı. Törene, Lefkoşa Kaymakamı Alkan Değirmencioğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı temsilcisi Kurmay Albay Alirıza Çağlar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı temsilcisi Kurmay Albay Ertan İnaltekin, Lefkoşa Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürü Ali Nizam, sivil ve askeri yetkililer ile dernek temsilcileri katıldı. Törende, protokol sırasına göre anıta çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesiyle sona erdi.

Kutlamalar çerçevesinde Atatürk Stadyumu'nda da okulların ve adada bulunan dünya ülkelerinden gelen konuk çocuk heyetlerinin katıldığı geçit resmi ve tören gerçekleştirildi. 23 Nisan KKTC'deki tüm kazalarda da törenlerle kutlanıyor. Bu akşam Lefkoşa'da da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocuk grup ve folklor ekiplerinin katılacağı festival yapılacak. - LEFKOŞA