KKTC Cumhurbaşkanı Talat Yarın Brüksel'e Gidecek

KKTC Cumhurbaşkanı Talat Yarın Brüksel'e Gidecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Temaslarda Bulunmak İçin Yarın Sabah Türk Hava Yolları'nın Saat 05.00 Uçağıyla Brüksel'e Gidecek. Talat, Brüksel'de AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn ile Görüşecek.

KKTC Cumhurbaşkanı Talat Yarın Brüksel'e Gidecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, temaslarda bulunmak için yarın sabah Türk Hava Yolları'nın saat 05.00 uçağıyla Brüksel'e gidecek. Talat, Brüksel'de AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn ile görüşecek.

Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, yarın Brüksel'de ilk olarak yabancı haber ajanslarının temsilcileriyle buluşarak görüşme yapacak olan Cumhurbaşkanı Talat, daha sonra KKTC Brüksel Temsilciliği'nin onuruna vereceği resepsiyonda Brüksel'deki Türk basın mensuplarıyla bir araya gelecek. Talat, 28 Şubat Çarşamba günü ise AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn ile görüşecek. Görüşme saat 14.30'da gerçekleşecek. Talat daha sonra Transatlantik Institute'nin onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak. Basına kapalı olarak gerçekleşecek yemekte Brüksel'deki büyükelçiler, AB Komisyonu'nun üst düzey komiserleri ve basından bazı yöneticiler yer alacak. Cumhurbaşkanı Talat'a Brüksel ziyareti sırasında Özel Kalem Müdürü Asım Akansoy eşlik edecek.

Brüksel'de temaslarını tamamlamasının ardından 1 Mart Perşembe sabahı İstanbul'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Talat, akşam saat 22.05'de adaya dönecek.

(MG-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA