KKTC Başbakanından 'Seviyesiz' Tartışması

KKTC Başbakanından 'Seviyesiz' Tartışması

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Son Günlerde, Seviyesiz Tartışma ve Görüşler Ortaya Atıldığını İddia Etti.

KKTC Başbakanından 'Seviyesiz' Tartışması

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, son günlerde, seviyesiz tartışma ve görüşler ortaya atılarak, Kıbrıs sorununun çözümünü pozitif değerlendiren Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, hükümet ve aydınlara yönelik, 'Türk insanını, Türkiye'yi istemezler, ulusal değerlere bağlı değiller, satacaklar' şeklinde yaklaşım oluşturmaya çalışıldığını belirtti ve bu tür söylemlerin üzücü tartışmalara sebebiyet verebileceğine dikkat çekti.

Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) ile HAVAŞ ortaklığında Ercan Havalimanı'nda yer hizmetleri verecek Cyprus Airport Services'ın (CAS) dün gece Mercure Accor Hotel'de düzenlediği gala yemeğine katıldı. Gecede bir konuşma yapan Başbakan Soyer, Kuzey Kıbrıs'a çakılacak her çivi ile atılacak her temelin, Kıbrıs Türkü'nün bu topraklarda sonsuza dek var olması yanında, geleceğinin de dinamizmini oluşturacağını vurguladı. Bir kamu kuruluşu olan KTHY ile Türkiye'nin özel sektör temsilcilerinden, havalimanları konusunda lider konumda bulunan HAVAŞ ortaklığında Ercan'da yer hizmeti verecek CAS'ın, iki ülke arasında mevcut işbirliğinin güzel bir örneğini oluşturduğunu belirten Soyer, atılmakta olan adımların, KKTC'yi çözüm sürecinde daha da güçlü konuma getirmekte olduğunu kaydetti. "KTHY güçlenerek uçmaya devam edecek. Direkt uçuş hakkını da elde edeceğiz. Varız, var olmaya devam edeceğiz" diyen Soyer, Kıbrıs Türk halkına verdiği büyük destek için, TAV Havalimanları Holding ile Havaş'a teşekkürlerini sundu.

Son günlerde ülkede seviyesiz tartışmaların yapıldığına dikkat çeken Soyer, cumhurbaşkanı, hükümet ve aydınlarına yönelik sergilenen bu tavırların, 'Türk insanını, Türkiye'yi istemezler, ulusal değerlere bağlı değiller, satacaklar' şeklinde yaklaşımlar olduğuna işaret ederek, bu tür söylemlerin üzücü tartışmalara sebebiyet verebileceğini söyledi.

(MG-OYK-OYK-SN-D)