KKTC Açıklarında Batan Tekneden Kurtarılan 102 Göçmen ve 19 Cenaze Mersin'e Getirildi

KKTC Açıklarında Batan Tekneden Kurtarılan 102 Göçmen ve 19 Cenaze Mersin'e Getirildi

KKTC açıklarında batan tekneden kurtarılan 102 göçmen ve 19 göçmenin cenazesi Mersin'in Silifke ilçesine getirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) açıklarında batan tekneden kurtarılan 102 göçmen ile ulaşılan 19 kişinin cenazesi Mersin'in Silifke ilçesine getirildi.

KURTARILAN 103 GÖÇMEN İÇİN TAHLİYE İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KKTC'nin yaklaşık 30 kilometre açıklarında meydana gelen olay sonrası Türk ve KKTC Sahil Güvenlik komutanlıkları unsurları ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait bir helikopter, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığına ait bir helikopter ile Emniyet Genel Müdürlüğüne ait bir uçağın katılımıyla yapılan çalışmalar sonrası kurtarılan 103 göçmen için bölgeden tahliye işlemleri gerçekleştirildi.

HAYATİ TEHLİKESİ BULUNAN 1 GÖÇMEN GİRNE'YE GÖTÜRÜLDÜ

Göçmenlerden hayati tehlikesi bulunan biri Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı helikopteri ile Girne'ye götürülürken, 102'si ise Türkiye'ye gönderildi.

KURTARILAN GÖÇMENLER MERSİN'E GETİRİLDİ

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığına bağlı botlarla Mersin'in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı'na getirilen göçmenlerden bazıları liman sahasında bekleyen ambulanslarla hastaneye ulaştırıldı.

Durumu iyi olanlara ise Türk Kızılayı tarafından alanda kurulan masalarda yemek ikram edildi.

19 GÖÇMENİN CENAZESİNE ULAŞILDI

Limana getirilen 19 göçmenin cenazesinin ise olayla ilgili görevlendirilen 6 cumhuriyet savcısının yapacağı incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna götürüleceği öğrenildi.

KKTC'nin yaklaşık 30 kilometre açıklarında 150 kişilik bir göçmen grubu tarafından yapılan yardım çağrısıyla bölgeye giden ekipler, 103 göçmeni sağ olarak kurtarmış, 19 göçmenin ise cansız bedenine ulaşılmıştı.

Kaynak: AA