Kızkalesi Haberleri

Kızkalesi haber, Kızkalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızkalesi 23.8.2018
Mersinli Turizmciye Çifte Bayram
DOĞU Akdeniz'in tatil merkezi Mersin'deki turizmciler, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla çifte bayram yaşadı. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, "Mersin'in tatil cenneti Kızkalesi'nde 104 otelin tamamı dolu.
Kızkalesi 19.8.2018
Elbistan'ın "Kız Kalesi" Turizme Kazandırılacak
Kahramanmaraş'taki Roma dönemi yapısı Elbistan Kızkalesi, proje ve restorasyon çalışmalarının ardından kent turizmine katkı sağlayacak.
Kızkalesi 12.8.2018
Mersin'de Sıcak Hava Sahilleri Doldurdu
Bazı aileler piknik yapmayı tercih ederken bazıları ise denize girerek serinlemeye çalışıyor. Hafta sonu en büyük ilgiyi, Erdemli ilçesindeki Kızkalesi sahili görüyor.
Kızkalesi 3.8.2018
11. Uluslararası Beyşehir Göl Festivali
Geziler kapsamında, ziyaretçilere, Yeşildağ Leylekler Vadisi, Beyşehir Gölü ve Adaları, Sündüs Seyir Noktası, Üç Adalar Seyir Tepesi, tarihi Kubadabad Sarayları, Kızkalesi Seyir Yeri, Kızıl Kilise Kamp Alanı, Mada Adası, Sonsuz Şükran Köyü ve Eflatunpınar Hitit Kutsal Havuzu gibi tarihi ve doğal mekanlar gezdiriliyor.
Kızkalesi 28.7.2018
Beyşehir Gölü Milli Parkı'na Ziyaretçi Akını
Açıklamada, Lübnan sediri, adi ardıç, katran ardıcı, göknar, karaçam, kermes meşesi, dişbudak, ceviz, karadut, erkek eğreltiotu, dağ lalesi, haşhaş, boyacı kökü ve adaçayının milli parkta ve yakın çevresinde yayılış gösteren bazı önemli bitki türleri olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Muhteşem bir gün batımının yaşandığı milli parkta, göl ile ormanın bütünleşmesi doyumsuz bir seyir sunmaktadır. Beyşehir'de gün batımı genellikle şöyle tarif edilmektedir: 'Gün batarken güneş soyunup mavi gölde yıkanır.' Eğer gün batımını Beyşehir'den izliyorsanız karşıda Anamas ormanlarında yangın çıkmış, gölü tutuşturmuş da göl yanıyor sanırsınız. Gölün suları kızılın yüzlerce ışıltısıyla rengarenk kesilmiştir. Milli park turizm için önemli bir alan olup, olta balıkçılığı, yayla turizmi, tarihi yerleri ziyaret, su sporları, mağara gezisi ve kuş gözlemciliğinin yapılabileceği ender bir alandır. Doğa yürüyüşü, kırda gezinti, dağ bisikletiyle gezi, piknik alanları kullanımı, jeep safari güzergahları, plaj, çadır ve karavanla kamp yapabilme olanakları bulunmaktadır. Milli park için en uygun rekreasyon ve gezi turları, mayıs-ekim aylarında yapılabilmektedir. Beyşehir Gölü'nün üzerinde çoğunlukla Bizans manastırlarının yer aldığı yaklaşık 33 ada bulunmaktadır. Bu özellik, adaları 'inanç turizmi' açısından çekici kılmaktadır. Özellikle manastır kalıntılarının bulunduğu Mada Adası, Kızkalesi Adası, Manastır Adası, Hacı Akif Adası, Kızıl Ada, Akburun Adası, Kirse Adası ve Kuş Kondu Adası, yerli ve yabancı turistlerin tekne turlarıyla gezip görmek istedikleri en ilgi çekici güzergahlardır.
Kızkalesi 28.7.2018
Mersin'de 'Kanlı Ay Tutulması' İzlendi
Tutulmayı izleyenlerden Saim Aybak (44), "Şu anda ayın gece ve gündüzünü gösteren tutulmasını görüyoruz. Ayın gece ve gündüzünü denk getirecek şekilde bir tutulma yaşanıyor" dedi.  İlk defa ayın bu şekilde tutulmasını izleyen çocuklarda bu doğa olayını heyecanla izledi. Bu arada tutulma Erdemli ilçesinin tarihi ve turistik Kızkalesi Mahallesi'nde de görüldü.
Kızkalesi 28.7.2018
Dha Yurt Bülteni 21
Tutulmayı izleyenlerden Saim Aybak (44), "Şu anda ayın gece ve gündüzünü gösteren tutulmasını görüyoruz. Ayın gece ve gündüzünü denk getirecek şekilde bir tutulma yaşanıyor" dedi.  İlk defa ayın bu şekilde tutulmasını izleyen çocuklarda bu doğa olayını heyecanla izledi. Bu arada tutulma Erdemli ilçesinin tarihi ve turistik Kızkalesi Mahallesi'nde de görüldü.
Kızkalesi 26.7.2018
Venezuelalı Sanatçı, Kliple Mersin'i Dünyaya Tanıttı
Avrupa'nın 'En iyi Latin Müzik Sanatçısı Ödülü' sahibi Gatto Gabriel, sık sık geldiği Mersin'de bir şarkısına klip çekti. Gökay Daşdan'ın sözlerini yazdığı ve görüntü yönetmenliğini yaptığı şarkının müziğini Tezcan Erol, kameramanlığını ise İbrahim Yüncüler üstlendi. Gatto Gabriel ile Steven Cyrıl'ın seslendirdiği, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali'nin de resmi şarkısı olan 'Lımıtless' adlı şarkıda, bir engellinin ağzından sevginin sınırının olmadığı, engel tanımadığı anlatılıyor. Şarkının klibi, Mut ilçesindeki Yerköprü Şelalesi, Erdemli ilçesindeki Kızkalesi, Adamkayaları, Mersin kent merkezinde çekildi.
Kızkalesi 20.7.2018
Mersin'de "1. Kızkalesi Film Festivali"
Erdemli Belediyesi ve Mersin Sinema Derneğince "1. Kızkalesi Film Festivali" düzenlenecek.
Kızkalesi: Cinayet Denildi Film ÇıktıKızkalesi 13.7.2018
Kızkalesi: Cinayet Denildi Film ÇıktıKızkalesi 13.7.2018
Kızkalesi 6.7.2018
Mersin Sahillerine 11'inci Mavi Bayrak
Temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü olan Mavi Bayrak, Büyükşehir Belediyesi'nin titiz çalışmaları sonucu Kızkalesi'nin ardından Susanoğlu Sahili'ne kazandırılırken halk plajında düzenlenen törene Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile diğer ilgililer katıldı.
Kızkalesi 6.7.2018
Mersin'de Mavi Bayraklı Plaj Sayısı Artıyor
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli bir çevrenin sembolü olan Mavi Bayrak, Kızkalesi'nin ardından Susanoğlu sahiline de kazandırıldı.
Kızkalesi 6.7.2018
Doğu Akdeniz'de Turizmcilerin Yüzü Gülüyor
Mersin'in tatil denince ilk akla gelen yeri olan ve UNESCO Geçici Miras Listesi'nde yer alan Kızkalesi bölgesinde de otellerde neredeyse yer bulunmuyor.
Kızkalesi 1.7.2018
Hafif Ticari Aracın Motor Bölümünde Yangın
Erdemli'den Silifke yönüne giden hafif ticari aracın motor bölümünden, Kızkalesi yakınlarında, henüz belirlenemeyen nedenle alevler yükselmeye başladı.
Kızkalesi 24.6.2018
Oylarını Atıp, Sahile Koştular
Erdemli'nin tarihi ve turistik Kızkalesi Mahallesi, vatandaşların akınına uğradı.
Şu an buradasınız: Kızkalesi Haberleri | Kızkalesi Haber - Haberler - Sayfa 8 - Kızkalesi haberleri, son dakika kızkalesi haber ve gelişmeleri burada. Kızkalesi Film Festivali'nde Ödüller Sahibini Buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 05:41:09. #1.15#
title