Kızkalesi Haberleri

Kızkalesi haber, Kızkalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızkalesi 21.8.2019
KKTC Başbakanı Ersin Tatar Açıklaması
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli'nin eşlik ettiği Tatar, Erdemli ilçesinin turizm merkezlerinden Kızkalesi'ni de gezdi.
Kızkalesi 20.8.2019
"Doğu Akdeniz'deki çalışmalar milletimiz için önemli"
KKTC'nin, Türkiye'den asla koparılamayacağına dikkati çeken Tatar, şöyle konuştu: "Biz, Türk ulusunun bir uzantısı, bir parçası olmaktan şeref duyarız. Biz, asla Türkiye'mizden kopartılamayız. KKTC halkı ve KKTC hükümeti, dünyadaki bazı milletlerin, bazı sinsi uyanıkların tezgahlarına, oyunlarına asla gelmeyecektir. Çünkü biz yürekten bağlıyız ve bu bağı kimse koparamaz. Kıbrıs'ta bir takım çabalar var. Federal temelli bir anlaşma sayesinde Kıbrıs'ın tam olarak Avrupa Birliğine girmesi konusu. Kıbrıslı Türklerin, Avrupa Birliği içerisinde daha zengin bir yaşam kazanabilmesi oyunuyla Türkiye'den bağının kopartılması ve Türkiye'nin, Avrupa Birliğinde olmaması sebebiyle de 'garantörlük' mekanizmasının başka bir mekanizmayla sağlanması amaçlanıyor. Tabii ki Kıbrıslı Türkler böyle bir oyuna gelmeyecektir. Çünkü Kıbrıslı Türkler, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kıbrıs'ın esas garantörü olduğunu ve 1974'te olduğu gibi her hangi bir durumda 'İmdadına' yetişeceğini biliyor." Tollu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Tatar'a Kızkalesi tablosu ve minyatür Yörük çadırı hediye etti.
Kızkalesi 12.8.2019
Elaiussa Sebaste Antik Kenti, ilgi bekliyor
Nekropollerin olduğu noktadan Kızkalesi'ne kadar uzanan 4,5 kilometrelik kral yolunun da bulunduğu antik kenti gezmeye gelen vatandaşlar, hayran kaldıklarını, herkesin antik kenti gelim görmesi gerektiğini söyledi.
Kızkalesi 9.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-10
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şirketlerden Denizkızı Turizm A.Ş. tarafından işletilen Kızkalesi sahilinde cankurtaranlık yapan Ahmet Selim Kurt, boğulma tehlikelerine karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Kızkalesi: Turizmci bayramdan umutluKızkalesi 8.8.2019
Kızkalesi 4.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-9
Özellikle yerli turistler tarafından Doğu Akdeniz'in en fazla tercih edilen tatil noktası Mersin'de yine yaz hareketliliği yaşanıyor. Sıcaktan bunalan bölge halkı, Erdemli ve Silifke ilçelerine bağlı Kızkalesi, Susanoğlu, Ayaş, Yemişkumu gibi kumsallarda denize girerek serinlemenin keyfini çıkarıyor.
Kızkalesi 3.8.2019
Mersin'de sıcaktan bunalanlar sahillere koştu
Kentin önde gelen turizm merkezlerinden Erdemli ilçesindeki UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızkalesi, en çok rağbet gören plajlardan oldu.
Kızkalesi: Lilonlu'ya yeni pazar yeriKızkalesi 24.7.2019
Kızkalesi 10.7.2019
Mersin plajları voleybol turnuvası ile şenlendi
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş. ile Mersin Kent Konseyi, kentin birbirinden güzel plajlarının tadını çıkarmaya gelen tatilciler için farklı bir etkinliğe imza attı. Kocahasanlı, Ayaş, Kızkalesi, Yemişkumu ve Susanoğlu plajlarında yerli ve yabancı turistlerin katıldığı Voleybol Turnuvası'yla tatilciler hem eğlendi, hem de plajın keyfini çıkardı.
Kızkalesi 10.7.2019
Kızkalesi, turizmin merkezi
MERSİN'in Erdemli ilçesindeki UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan, kent turizmine büyük katkı sağlayan tarihi Kızkalesi, ziyaretçilerine doğa ve tarihi aynı anda sunuyor.
Kızkalesi: Kızkalesi, turizmin merkeziKızkalesi 10.7.2019
Kızkalesi 4.7.2019
Kızkalesi sahilinde temizlik
Mersin'in, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan turizm merkezi Kızkalesi'nde sahil temizliği yapıldı.
Kızkalesi 30.6.2019
Ödüllü balın üretim yöntemini torunlarına öğretiyor
Kentte kış aylarında Akdeniz sahillerindeki tarihi Kızkalesi bölgesinde, yaz aylarında ise Toros Dağları'nda 2 bin 500 rakımlı Eğriçayır Yaylası'nda arı yetiştiriciliği yapan Şahbaz Çay, Yörük olan dedelerinden öğrendiği arıcılığı torunlarına aşılamaya çalışıyor.
Kızkalesi 30.6.2019
Ödüllü balın üretim yöntemini torunlarına öğretiyor
Kentte kış aylarında Akdeniz sahillerindeki tarihi Kızkalesi bölgesinde, yaz aylarında ise Toros Dağları'nda 2 bin 500 rakımlı Eğriçayır Yaylası'nda arı yetiştiriciliği yapan Şahbaz Çay, Yörük olan dedelerinden öğrendiği arıcılığı torunlarına aşılamaya çalışıyor.
Kızkalesi 27.6.2019
Kızkalesi ve Susanoğlu plajları, yeniden mavi bayraklı
MERSİN, 321 kilometrelik sahiliyle yerli- yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
Kızkalesi 27.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ-8
Görüntü Dökümü ------------------------ -Dünkü kazanın görüntüleri   Gurbet GÖKÇE- Ali Can ZERAY/EDİRNE, =================================================== 2)KIZKALESİ VE SUSANOĞLU YENİDEN MAVİ BAYRAKLI Mersin, 321 kilometrelik sahili ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekerken, kentin en gözde halk plajları Kızkalesi ve Susanoğlu, uluslararası 33 kriterin tamamını titizlikle yerine getirerek, yeniden mavi bayrak almaya hak kazandı.
Şu an buradasınız: Kızkalesi Haberleri | Kızkalesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Kızkalesi haberleri, son dakika kızkalesi haber ve gelişmeleri burada. Sit alanındaki kaçak kazıya suçüstü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:24:40. #1.15#
title