Cani Adam "Kulakların Kızımın Kulaklarına Benziyor" Deyip Genç Kadını Önce Vurdu Sonra Bıçakladı

Cani Adam "Kulakların Kızımın Kulaklarına Benziyor" Deyip Genç Kadını Önce Vurdu Sonra Bıçakladı

Bursa'da, yolda gördüğü kadını, evden ayrılan kızına benzeten cani adam, "Senin kulakların kızımın kulaklarına benziyor." diyerek genç kadını önce vurdu sonra bıçakladı. Cani adama 16 yıl hapis cezası verildi.

Bursa'da, yolda gördüğü Remziye Yıldız'ı (31), 8 yıl önce evden ayrılıp evlenen kızına benzeterek bıçakla yaralayan Haydar Emeç'e (67), Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen 16 yıl hapis cezası, Yargıtay tarafından sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması için bozuldu. İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki muayenesinde, akli dengesinin yerinde olduğu belirlenen Emeç, yargılandığı mahkemece yine 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

"KIZIN KÖTÜ YOLA DÜŞTÜ" SÖYLENTİLERİYLE BUNALIMA GİRDİ

Merkez Nilüfer ilçesi Çalı Mahallesi'nde oturan inşaat ustası Haydar Emeç'in kızı G., 2006 yılında evden ayrılıp, Erzincan'da yaşayan Taner Tiryaki ile evlendi. 8 yıl kızından haber alamayan Emeç, mahallede yayılan, 'Kızın kötü yola düştü' söylentileri üzerine bunalıma girdi.

"SENİN KULAKLARIN KIZIMIN KULAKLARINA BENZİYOR" DİYEREK ATEŞ ETTİ

Haydar Emeç, 1 Ağustos 2014 tarihinde, Küçük Sanayi Sitesi'ndeki kaynakçı atölyesinde sekreter olarak çalışan Remziye Yıldız'ı görüp, "Sen benim kızımsın" dedi. Genç kadın ise kimliğini gösterirken, "Amca ben senin kızın değilim ayrıca evliyim de" diyerek Emeç'i ikna etmeye çalıştı. Buna inanmayan Emeç, takip ettiği genç kadına, "Senin kulakların kızımın kulaklarına benziyor. Sen kızım G.'sin. Korkudan ismini benden saklıyorsun" diyerek, tabancası ile 5 el ateş etti.

SIRTINDAN VE KARNINDAN BIÇAKLADI

Kurşunlardan biri kalbinin hemen üzerine isabet eden genç kadın kaçıp kurtulmak isterken, peşinden koşan Emeç tarafından bu kez sırtından ve karnından da bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan Remziye Yıldız, uzun süren tedavinin ardından yaşama tutundu, bir süre sonra da taburcu edildi.

16 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Tutuklanan Haydar Emeç ise 2015 yılında yargılandığı Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

YARGITAY "AKLİ DENGESİ ARAŞTIRILSIN" DİYEREK KARARI BOZDU

Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin sanık Haydar Emeç hakkında verdiği kararı, sanığın kızı G.'yi 8 yıldan bu yana görmediğini, olay tarihinde kızın 33 yaşında olma olasılığı nedeniyle tanıyamamasının hayatın doğal akışına aykırı olacağından akli dengesinin araştırılmasını gerekçe göstererek bozdu.

AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLDUĞU BELİRLENDİ

Bunun üzerine tekrar yargılanan Haydar Emeç, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için gönderildiği İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Gözlem Dairesi'nde akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi.

16 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Emeç'in yargılanmasına devam edildi. İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen raporu dikkate alan heyet, Haydar Emeç'e, bir önceki yargılamada olduğu gibi toplam 16 yıl hapis cezası verdi.

Kaynak: DHA