Kızıltepe'de Taş Atma Kursu Başvurusu

Kızıltepe'de Taş Atma Kursu Başvurusu

Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Öğretmen Mahmut Semen, Çocuklara Taş Atmayı Öğretmek İstediğini Belirterek, Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde Bu Alanda Kurs Açılması İçin Müracaatta Bulundu.

Kızıltepe'de Taş Atma Kursu Başvurusu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde öğretmen Mahmut Semen, çocuklara taş atmayı öğretmek istediğini belirterek, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu alanda kurs açılması için müracaatta bulundu.

Kızıltepe'de öğretmenlik yapan Mahmut Semen, "Ülkemizin ileri gelen düşünür, gazeteci ve aydınları, ülkemizin siyasi bir kaosa doğru gittiğini öngörüyorlar. Ülkemizin Osmanlı'nın son döneminde gördüğü hasta adam muamelesi göreceği, medeni ülkelerin yeniden parselleme ve işgallere başlayacağı, bu aydınlar tarafından öngörülmektedir. Bu işgallere karşı kurtuluş savaşı yine bölgemizden Batı'ya doğru başlayacağı ve düşmanı bir kere daha denize dökmemiz gerekeceği gün gibi aşikardır. Çocuklarımızı şimdiden bu muhtemel işgal ve işgalcilere karşı hazır, uyanık ve bilinçli olmalarını sağlamak ve işgalcilere nasıl taş atılacağını öğretmek amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün bünyesinde düzenlemek üzere hafta sonları Kızıltepe Şehir Stadyumu'nda ilköğretim 4. ve 5. sınıflara yönelik 'Taş Atma Kursu' açmak istiyorum" dedi.

Çocuklara taş atmayı öğretmeyi amaçlayan bir kurs açma talebi ile Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne müracaatta bulunan Semen'in talebi, ''Kurs listesinde böyle bir kurs başlığı yok'' cevabıyla geri çevrildi.

(İA-ZG-CMH-Y)