Kızılcakışla Haberleri

Kızılcakışla haber, Kızılcakışla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızılcakışla - 18.1.2013
Sivas'tan Kısa Kısa
-Kaymakam Gül'ün incelemeleri- Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, ilçeye bağlı Gürçayır ve Kızılcakışla beldeleri ile Kayapınar köyünde incelemelerde bulundu.
Kızılcakışla - 15.8.2012
Sivas'ta Otomobilin Çarptığı 5 Yaşındaki Çocuk Öldü
Kayseri'den Sivas'a giden Enes K. yönetimindeki 38 ZH 991 plakalı otomobil, Sivas-Kayseri karayolu Kızılcakışla Kavşağı'nda yol kenarında park halinde bulunan araçtan inerek aniden yola fırladığı iddia edilen 5 yaşındaki Yasin Kalkan'a çarptı.
Kızılcakışla - 16.7.2012
Sivas-Kayseri Karayolunda Bölünmüş Yol Çalışmaları
Şarkışla ilçe merkezi ile Kızılcakışla beldesi arasında yaklaşık 25 kilometrelik mesafede sürdürülen bölünmüş yol çalışmaları nedeniyle trafik tek yönden kontrollü olarak sağlanıyor.
Kızılcakışla - 19.6.2012
Şarkışla'da 12 Camide İmam Açığı Bulunuyor
Kızılcakışla beldesi ve Çatalyol köyünden bir grup vatandaş, Şarkışla Müftüsü Mehmet Cingöz'ü makamında ziyaret etti.
Kızılcakışla - 22.5.2012
Kuran Kursları Arasında Bilgi Yarışması Düzenlendi
Konuşmanın ardından yarışmaya geçildi. Yapılan yarışma sonrası birinci olan Merkez Kuran Kursu öğrencisi Rabia Deliktaş'a Cumhuriyet altını ve Kur'an-ı Kerim hediye edilirken, ikinci olan Kızılcakışla Kuran Kursu öğrencisi Şadiye Demir'e ve üçüncü olan Cemel Kuran kursu öğrencisi Tenzile Öztürk'e de altın ve kitap ödülü verildi.
Kızılcakışla - 21.5.2012
Şarkışla'da Kuran Kursları Arasında Bilgi Yarışması
Konuşmaların ardından yarışma bölümüne geçildiği sırada yarışmada sorulacak soruların müftülük binasında unutulduğu anlaşıldı. Soruların getirilmesinin ardından bilgi yarışmasına geçildi. 25 sorunun yöneldiği yarışmada, Şarkışla Merkez Kuran Kursu kursiyerleri birinci oldu. İkinci ve üçüncünün yedek sorularla belirlendiği yarışmada, Kızılcakışla Belde Kuran Kursu ikinci, Cemel Beldesi Kuran Kursu ise üçüncü oldu.
Kızılcakışla - 18.5.2012
Kızılcakışla Fatih İlköğretim Okulu'nda Yıl Sonu Sergisi Açıldı
Şarkışla ilçesine bağlı Kızılcakışla beldesinde eğitim veren Fatih İlköğretim Okulu'nda yıl sonu sergisi açıldı.
Kızılcakışla - 18.5.2012
"Bu Benim Eserim Proje Yarışması"
Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen "Bu Benim Eserim Proje Yarışması" kapsamında "Yeni Nesil Üroloji Servisi" projesiyle Ankara'da düzenlenen final sergisinde ilk 50'ye giren Şarkışla Kızılcakışla Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri, dizüstü...
Kızılcakışla - 17.5.2012
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Sivas-Kayseri karayolunun Kızılcakışla beldesi kavşağı-Kömürkaya köyü arasındaki bölümünde yürütülen bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor.
Kızılcakışla - 3.5.2012
"Yeni Nesil Üroloji Servisi" Projesi Ankara Yolcusu
Şarkışla Kızılcakışla Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı "Yeni Nesil Üroloji Servisi" projesi Ankara'da yarışacak.
Kızılcakışla - 26.4.2012
Şarkışla Kaymakamı Uçgun: "Şarkışla Benim Gözümde Hak Ettiği Yerde Değil"
İşsizlik, göç, eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi konuların ele alındığı toplantıya, Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Kızılcakışla Belde Belediye Başkanı Emin Çınar, iş adamları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Kızılcakışla - 25.4.2012
Kızılcakışla Belde Belediye Başkanı Çınar'a Plaket
Kızılcakışla Belde Belediye Başkanı Emin Çınar'a, Muhsin Yazıcıoğlu Cami ve Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nce plaket verildi.
Kızılcakışla - 18.4.2012
"Bu Benim Eserim Proje Yarışması"
Şarkışla Kızılcakışla Fatih İlköğretim Okulu'nun biyoloji alanında 'Yeni Nesil Üroloji Servisi", Koyulhisar Cumhuriyet Okulu'nun fizik alanında 'Afet Kapısı', Sivas Merkez Danişment İlköğretim Okulu'nun ise kimya alanında 'Doğalgaz-Karbonmonoksit Koruyucu" projesi ile Ankara'daki final sergisinde Sivas'ı temsil edeceğini ifade eden Özdemir, bu serginin açılmasından dolayı Valiliğe ve Mevlana İlköğretim Okulu'na teşekkür etti.
Kızılcakışla - 13.4.2012
"Bu Benim Eserim Proje Yarışması"
Ankara'da yapılan final sergisinde biyoloji dalında Kızılcakışla Fatih İlköğretim Okulu "Yeni Nesil Üroloji Servisi" adlı projeyle, fizik dalında Koyulhisar Cumhuriyet İlköğretim Okulu "Afet Kapısı" adlı projeyle, kimya dalında Merkez Danişment İlköğretim Okulu "Doğalgaz-Karbonmonoksit Koruyucu" projeyle Sivas'ı temsil edecek.
Kızılcakışla - 12.4.2012
Şarkışla'da, "Yeni Nesil Üroloji Servisi" Projesi
Kızılcakışla beldesi Fatih İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören öğrencilerin hazırladığı "Yeni Nesil Üroloji Servisi" projesi, Kayseri'de düzenlenen bölge sergisinin ardından Ankara'da düzenlenecek final sergisine katılmaya hak kazandı.
Kızılcakışla - 9.4.2012
Şiddetli Rüzgar, Okulun Çatısını Uçurdu
İlçeye bağlı Kızılcakışla beldesinde 246 öğrencinin eğitim gördüğü Fatih İlköğretim Okulu'nun çatısı, şiddetli rüzgarın etkisiyle binanın arka kısmından geçen, okul bahçesi dışındaki caddeye uçtu.
Kızılcakışla - 28.3.2012
Şarkışla Kaymakamı Uçgun, Fatih İlköğretim Okulu'nu Ziyaret Etti
Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Kızılcakışla beldesinde eğitim veren Fatih İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti.
Kızılcakışla - 19.3.2012
Şarkışla'da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Sivas'tan Kayseri yönüne giden Bekir Çakar yönetimindeki 34 HS 1289 plakalı otomobil, Kızılcakışla beldesi kavşağında, bölünmüş yol ortasındaki bankete devrildi.
Kızılcakışla - 24.12.2011
Müsteşar Soluk, Şarkışla'da İncelemelerde Bulundu
Altınyayla istikametinden gelen müsteşar Soluk'u, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Cemel Beldesi Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Beldesi Belediye Başkanı Rüştü Öksüm, Kızılcakışla Beldesi Belediye Başkanı Emin Çınar, AK Parti Şarkışla İlçe Teşkilat Başkanı avukat Ercihan Altınkaya, İl Genel Meclis Üyesi Osman Aydın ve AK Parti İlçe Teşkilatı yöneticileri karşıladı.
Kızılcakışla - 4.12.2011
Sivas Valisi Kolat, Şarkışla İlçesinde Temaslarda Bulundu
Buradan Kızılcakışla beldesine geçen Vali Kolat ve beraberindekiler, yol güzergahında bulunan Aydın Plastik Fabrikası, Üç Tavukçuluk tesislerini gezerek, fabrika sahiplerinden bilgi aldı.
Kızılcakışla - 22.11.2011
Şarkışla'dan Kısa Kısa
-Şarkışla Kaymakamı Uçgun'a ziyaret - Şarkışla ilçesine bağlı Kızılcakışla Belde Belediye Başkanı Emin Çınar, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun'u makamında ziyaret etti.
Kızılcakışla - 26.10.2011
Ankara'da Elektrik Kesintisi
EnerjiSA'dan yapılan açıklamaya göre, 29 Ekim'de 09.00-14.00 saatleri arasında Polatlı'nın Kızılcakışla, Aşkar, Taşpınar, Kayabaşı, Eskiköseler, Babayakup köyleri, 3.
Kızılcakışla - 26.10.2011
Polatlı'da Elektrik Kesintisi
Enerji-SA'dan yapılan açıklamaya göre, Kızılcakışla-Aşkar-Taşpınar-Kayabaşı-Eskiköseler-Babayakup Köyleri-3.
Kızılcakışla - 18.10.2011
Sivas'ta Esrar Operasyonu
Bir istihbaratı değerlendiren Sivas Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi narkotik ekipleri şehirlerarası yollarda trafik uygulaması yaptı. Yapılan uygulamada doğudan gelerek, batı illerine gittiği öğrenilen Ankara plakalı bir kamyonet durdurularak arandı. Narkotik dedektör köpeği 'Dost'un da kullanıldığı operasyonda kamyonetin çeşitli yerlerine zulalanmış halde toplan 218 kilo 907 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan kamyonet şoförü F.A.(36) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ele geçirilen esrarın yaklaşık değeri 500 bin lira olarak açıklandı. Şarkışla İlçesi'ne bağlı Kızılcakışla Beldesi'nde jandarma ortaklığı ile yapılan diğer operasyonda ise satış için hazırlandığı belirlenen 16 kilo esrar ele geçirildi.
Kızılcakışla - 18.10.2011
Sivas'ta Esrar Operasyonu
Bir istihbaratı değerlendiren Sivas Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi narkotik ekipleri, şehirlerarası yollarda trafik uygulaması yaptı. Yapılan uygulamada doğudan gelerek batı illerine gittiği öğrenilen Ankara plakalı bir kamyonet durdurularak arandı. Uyuşturucu bulmak için eğitilen köpek 'Dost'un da kullanıldığı operasyonda, kamyonetin çeşitli yerlerine zulalanmış halde toplam 218 kilo 907 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan kamyonet sürücüsü 36 yaşındaki F.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şarkışla İlçesi'ne bağlı Kızılcakışla Beldesi'nde jandarma ortaklığı ile yapılan diğer operasyonda ise satış için hazırlandığı belirlenen 16 kilo esrar ele geçirildi.
Kızılcakışla - 14.10.2011
Sivas'ta Uyuşturucu Operasyonu
Sivas'ın Şarkışla ilçesi Kızılcakışla beldesinde polis ve jandarma ekiplerince ortaklaşa yapılan operasyonda, 16 kilogram esrar ile 1'i kurusıkı 2 tabanca ele geçirildi.
Kızılcakışla - 8.10.2011
Şarkışla'da Protokol Üyeleri İş Yeri Açtı
Cumhuriyet Caddesinde faaliyet gösterecek Şarkışla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Karaca tarafından açılan lokantanın açılışına, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, AK Parti Şarkışla İlçe Başkanı Ercihan Altınkaya ile Kızılcakışla Belediye Başkanı Emin Çınar katıldı.
Kızılcakışla - 5.10.2011
Şarkışla'da Merdivenden Düşen Kişi Yaralandı
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Kızılcakışla beldesinde merdivenden düşen kişi yaralandı.
Kızılcakışla - 6.9.2011
Cami Yapımında Görev Alan Din Görevlileri Başarı Belgesi ile Ödüllendirildi
Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde, kısa süre önce tamamlanarak ibadete açılan bin kişilik Merkez Camii'nin yapımında görev alan din görevlileri, Kaymakam Taner Tengir tarafından 'Başarı Belgesi' ile ödüllendirildi. İlçe Hükümet Konağı önünde düzenlenen belge töreninde, Kaymakam Taner Tengir, Aydıncık Merkez Camii yapımının tamamlanarak ibadete açılmasında büyük çaba ve gayret sarf eden İlçe Müftüsü İsmail Karadavut, merkez cami imamları Numan Ertuğrul, Necati Dursun ve Kızılcakışla İmamı Abdurrahman Yıldız'ı 'Başarı Belgesi' ile ödüllendirildi.
Kızılcakışla - 28.8.2011
Şarkışla'da Kuru Ot Yangınları
Şarkışla ilçesinde kuru ot yangınlarında artış oldu. Dikili köyü ve Sağır Mahallesindeki arazide çıkan kuru ot yangını, Şarkışla Belediyesi itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. Yangını söndürmek için yoğun çaba sarf eden ekipler, daha sonra Kızılcakışla, Gürçayır ve Cemel beldesindeki arazilerde çıkan kuru ot yangınlarına müdahale etti.
Kızılcakışla - 24.8.2011
Başkentte Elektrik Kesintisi
Ankara'nın bazı ilçelerinde bakım, onarım, tesis, arıza giderme ve direk dikimi çalışmaları nedeniyle 27 Ağustos'ta elektrik kesintisi uygulanacak. Başkent Elektrik Dağıtım A. Ş'den yapılan açıklamaya göre, 27 Ağustos Cumartesi günü, Mamak'ta Durali Alıç Mahallesi Metro Gros Market civarına 09. 00-14. 00 saatleri arası elektrik verilemeyecek. Yenimahalle'de 09. 00-14. 00 saatleri arası, Gayret Mahallesi Seçmenler Sokak ve civarı elektrik alamayacak. Polatlı'da 09. 00-14. 00 saatleri arası, Şıhali, Kızılcakışla, Taşpınar, Babayakup, Eskiköseler, Karakaya, Karayavşan, Yeşilöz, Sivri köyleri, Aşkar Yaylası, Timsan Taşoğcağı, 3.
Kızılcakışla - 16.8.2011
Şarkışla'da Arazi Yangını
Şarkışla'da çıkan arazi yangını, iş makinelerinin de müdahalesiyle söndürüldü. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Karakuz ve Orta Topaç köyleri arasındaki arazide henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangına Şarkışla Belediyesi, Kızılcakışla ve Cemel belde belediyelerine ait itfaiye ekiplerinin yanı sıra ilçede bulunan kurumların iş makineleri de müdahale etti.
Kızılcakışla - 27.6.2011
Sivas'ta 3 Ayrı Kazada 7 Kişi Yaralandı
Sivas'ın Yıldızeli, Şarkışla ve Koyulhisar ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 7 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Erzurum'dan Ankara'ya giden Lokman Alan (27) yönetimindeki 06 HZZ 33 plakalı otomobil, Yıldızeli ilçesi Selamet Mahallesi eski kemik fabrikası yakınlarında yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak, sağ taraftaki tarlaya devrildi. Kazada sürücü Lokman Alan ile araçta bulunan Çetin Alan (22) ve Arife Alan (16) hafif yaralandı. Yaralılar, Yıldızeli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Şarkışla'dan Kızılcakışla beldesine büyükbaş hayvan taşıyan Oğuz Akıncı yönetimindeki 58 HC 154 plakalı kamyonet ile ana yola çıkmaya çalışan Özer Arıkan'ın kullandığı 01 F 9299 plakalı otomobil, Sivas-Kayseri karayolu Şarkışla Sanayi Kavşağı'nda çarpıştı.
Kızılcakışla - 9.6.2011
Şarkışla Kaymakamı Uçgun, Kızılcakışla'da Temaslarda Bulundu
Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun Kızılcakışla beldesinde incelemelerde bulundu.
Kızılcakışla - 8.6.2011
Kızılcakışlalı Öğrenciler Şiir Ziyafeti Sundu
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Kızılcakışla beldesinde eğitim veren Fatih İlköğretim Okulu'nun öğrencileri, düzenlenen şiir dinletisi programında katılımcılara şiir ziyafeti sundu.
Kızılcakışla - 28.4.2011
Sivas'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde otomobil ile arazi taşıtının çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ali Derin (30) yönetimindeki 58 HC 513 plakalı otomobil, Kayseri-Sivas karayolu Kızılcakışla beldesi kavşağında Ömer Çolak (46) yönetimindeki 58 RA 686 plakalı arazi taşıtı ile çarpıştı.
Kızılcakışla - 4.4.2011
Ankara'da Elektrik Kesintisi
Polatlı'da, Şıhali-Kızılcakışla-Taşpınar-Babayakup-Eskiköseler-Karakaya-Karayavşan-Yeşilöz-Sivri-Ahırlıkuyu Köyleri-Aşkar Yaylası-Timsan Taşocağı-Turkcell-Vodafone-Avea Baz İstasyonları- 3.
Kızılcakışla - 31.3.2011
Başkentte Elektrik Kesintisi
Polatlı ilçesine bağlı Şıhali, Kızılcakışla, Taşpınar, Babayakup, Eskiköseler, Karakaya, Karayavşan, Yeşilöz, Sivri, Ahırlıkuyu köyleri, Aşkar Yaylası, Timsan Taşocağı, Turkcell-Vodafone-Avea Baz İstasyonları, 3.
Kızılcakışla - 31.3.2011
Ankara'da Elektrik Kesintisi
Polatlı'da, Şıhali-Kızılcakışla-Taşpınar-Babayakup-Eskiköseler-Karakaya-Karayavşan-Yeşilöz-Sivri-Ahırlıkuyu Köyleri-Aşkar Yaylası-Timsan Taşocağı-Turkcell-Vodafone-Avea Baz İstasyonları-3.
Kızılcakışla - 28.2.2011
Sivas'ta Çiftçilere Sulu Tarım Eğitimi
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Yıldız beldesinde inşa edilen Yıldız Göleti, Havuz beldesinde inşası devam eden Üçöz Göleti, İmranlı Sulaması, Kızılcakışla beldesinde Kızılcakışla Göleti ve Hafik Özen Barajı ile Zara-Hafik Sulamalarında belediyelerin de katkılarıyla mahallinde toplantılar düzenlenmiştir.
Kızılcakışla - 13.2.2011
Kızılçakışla Belediye Başkanı Çınar'ın Amcası Vefat Etti (Fotoğraflı
Kızılcakışla Belediye Başkanı Emin Çınar'ın Amcası Hüseyin Çınar Vefat Etti.
Kızılcakışla - 25.1.2011
İller Bankası Bölge Müdürü Yılmaz, Şarkışla Belediyesini Ziyaret Etti
Yapılacak çalışmanın Şarkışla'nın yanı sıra Gürçayır, Kızılcakışla ve Cemel beldelerini de kapsayacağını anlatan Yılmaç, Gültekin'i çalışmalar hakkında bilgilendirdi.
Kızılcakışla - 9.1.2011
Sydv Yardımları
Evlerinde bakım ve onarım çalışması yapılarak teslim edilen Kızılcakışla köyü ile Yenice ve Danlıdağ Mahallelerinde ikamet eden aileleri ziyaret eden Kaymakam Tengir, bu tür yardımların bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.
Kızılcakışla - 8.1.2011
Sivas'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Nurettin Esendik'in (44) kullandığı 58 BS 887 plakalı panelvan tipi araç, Kızılcakışla beldesi Aydın Plastik Fabrikası karşısındaki virajda kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak tarlaya devrildi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kızılcakışla Haberleri | Kızılcakışla Haber - Haberler - Sayfa 2 - Kızılcakışla haberleri, son dakika kızılcakışla haber ve gelişmeleri burada. Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürlüğü Köyleri Şantiyeye Çevirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 02:31:40. #1.15#
title