Kızılay Haftası
Haberler » Yerel » Kızılay Haftası - Haberler

Kızılay Haftası

Türk Kızılayı Borçka Şubesi, Kaymakam Şakir Öner Öztürk'ü ziyaret etti

Kızılay Haftası

Şubesi, Kaymakam 'ü ziyaret etti.

Türk Kızılayı Borçka Şubesi Onursal Başkanı ve kurucu üyelerinden Cemal Cesur, Borçka Şube Başkanı Vehbi Şentürk ve beraberindeki üyeler, Kızılay Haftası dolayısıyla Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Kaymakam Öztürk, Türkiye'nin en önemli yardım kurumu olan Kızılay'ın, insanoğlunu yücelten yardım konusunda, halkın duyarlılığının artmasına katkıda bulunan en önemli kuruluşlardan biri olduğunu belirterek, "Kızılay savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayan afetzedelere yardım eden, depremden, selden, yangından zarar görenlerin imdadına koşan, felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye, yiyecek, giyecek dağıtan bir dosttur" dedi.

Yardımseverlik konusunda Türk halkının dünyada üçüncü sırada bulunduğunu ifade eden Öztürk, "Kızılay, bizi biz yapan sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürüdür. Ülkemizin dünya gündeminde belirleyici bir aktör konumuna gelerek gücünü gittikçe artırdığı bugünlerde, her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır" diye konuştu.

Öztürk, toplumsal sorumluluk anlamında fedakarca emek sarfeden Türk Kızılayı'nın tüm çalışanlarını kutladı.

Türk Kızılayı Borçka Şube Başkanı Şentürk ise Kızılay Haftası kapsamında kan verme bilincinin artırılması amacıyla gönüllülük esasına göre kan bağışı olacaklarını, hafta boyunca öğrencilere Kızılay'ı tanıtıcı faaliyetler gerçekleştireceklerini bildirdi. - Artvin

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri