Kızılay'dan Elazığ'a Yardım - Haberler
Haberi Paylaş

Kızılay'dan Elazığ'a Yardım

Kızılay'dan Elazığ'a Yardım
ANKA - Haberler | Güncel

Türk Kızılayı, Elazığ depremi sonrasında bölgeye ek yardım malzemesi olarak 300 adet dört mevsimlik çadır ve 200 adet katalitik soba gönderdiğini bildirdi.
Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında bölgedeki çalışmaların aralıksız sürdüğü ifade edilerek, Deprem haberinin alınmasıyla beraber Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi, Elazığ Bölge A...

Türk Kızılayı, Elazığ depremi sonrasında bölgeye ek yardım malzemesi olarak 300 adet dört mevsimlik çadır ve 200 adet katalitik soba gönderdiğini bildirdi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında bölgedeki çalışmaların aralıksız sürdüğü ifade edilerek, Deprem haberinin alınmasıyla beraber Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi, Elazığ Bölge Afet Yönetim Merkezi, Erzurum Bölge Afet Yönetim Merkezi'nden 49 afet müdahale uzmanının bölgeye gönderildiği belirtildi. Açıklamadan şunlar kaydedildi:

"Afet müdahale ekibi ile birlikte 2408 dört mevsimlik çadır, 4979 battaniye, 2 seyyar mutfak, 1 mobil fırın, 960 yatak, 10464 kutu bebek maması, 950 gıda kolisi, 734 katalitik soba, 3424 şişe su ve çok sayıda kumanya bölgeye ulaştırıldı. Bunlara ek olarak afet bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 300 dört mevsimlik çadır ile 200 katalitik soba daha gönderildi. Evlerinde hasar olan vatandaşlarımız için 40 adet "Mevlana Evi" olarak adlandırılan çelik afet evinin de kurulumuna başlandı.

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek vermek üzere 20 Türk Kızılayı psikososyal destek uzmanı da bölgede çalışma başlattı. Bölgede çalışmalarını sürdüren afet müdahale ekibi yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıtımına devam ediyor. Ayrıca bölgeye gönderilen seyyar mutfaklardan ve mobil fırından halka ve kurtarma çalışmalarına katılan görevlilere üç öğün sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapılıyor. Türk Kızılayı'nın bölge şubeleri ve gönüllüleri de bölgedeki çalışmalara destek veriyor. Deprem bölgesindeki gelişmeler Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi tarafından yakından takip edilmektedir." (ANKA)

(HM/ÖZK)

ANKA - Son Dakika Haberleri

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title