Kızıl Ordu'dan İstiklal Marşı Sürprizi

Kızıl Ordu'dan İstiklal Marşı Sürprizi

Rus Kızıl Ordu Deniz Kuvvetleri Kara Deniz Filosu Halk Dans Topluluğu ve Orkestrası, Çorum'da Verdiği Konserle Dinleyenleri Büyüledi. Konserde "Samanyolu" ve "Eski Dostlar" Şarkılarının Yanı Sıra İstiklal Marşı'nı Çalan Orkestra, Dakikalarca Ayakta Alkışlandı.

Kızıl Ordu'dan İstiklal Marşı Sürprizi

Rus Kızıl Ordu Deniz Kuvvetleri Kara Deniz Filosu Halk Dans Topluluğu ve Orkestrası, Çorum'da verdiği konserle dinleyenleri büyüledi. Konserde "Samanyolu" ve "Eski Dostlar" şarkılarının yanı sıra İstiklal Marşı'nı çalan orkestra, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Çorum Belediyesi'nin organizasyonuyla Devlet Tiyatro Salonu'nda düzenlenen konserde 60 kişilik orkestra, zengin repertuarıyla geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Konserin başlangıcında Rus korosu tarafından söylenen İstiklal Marşı izleyenlerden yoğun alkış toplarken, koro daha sonra Rus Marşı'nı da söyledi. Geleneksel müzik aletleriyle Rus Halk Müziği'nden çeşitlemeler yapan orkestra, konserde Türkçe şarkılara da yer verdi. "Samanyolu" ve "Eski Dostlar" şarkılarını Türkçe okuyan Rus korosu,

izleyenlerden tam not aldı. Konser sonunda Çorumlular koroyu ayakta alkışladı.

(CC-CC-Y)

Kaynak: İHA