Kızıl: 'Hakem Maçta Bizi İnce İnce Doğradı'

Kızıl: 'Hakem Maçta Bizi İnce İnce Doğradı'

Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final Karşılaşmasında Rakibi Trabzonspor ile 1-1 Berabere Kalarak Kupadan Elenen Gaziantepspor'da, Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, 'Hakem Bu Maçta Bizi Adeta İnce İnce Doğradı' Dedi.

Kızıl: 'Hakem Maçta Bizi İnce İnce Doğradı'

Fortis Türkiye Kupası çeyrek final karşılaşmasında rakibi Trabzonspor ile 1-1 berabere kalarak kupadan elenen Gaziantepspor'da, kulüp başkanı İbrahim Kızıl, ''Hakem bu maçta bizi adeta ince ince doğradı'' dedi.

Kızıl, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, maçın hakemi İsmet Arzuman'ın iyi bir yönetim gösteremediğini savundu.

''Hakem bizi ince ince doğradı'' diyen Kızıl, ''Böyle bir şey olamaz. Tüm düdükleri doğru çaldığını var sayalım, 6 oyuncu değişti, oyun durdu, gerginlik oldu. Bunların hepsi 3 dakikada mı oldu? Ben hakem konusunda konuşmuyorum ama İsmet Arzuman'a hakemlik hayatında başarılar diliyor, kendisine de teşekkür ediyorum. Bizi tereyağından kıl çeker gibi götürdü'' diye konuştu.

Tüm avantajları Trabzonspor lehine kullandığını ileri süren Kızıl, ''Turdan elenmek tabii ki dünyanın sonu değil. Keşke maçı doğru şekilde yönetseydi, biz de ona teşekkür etseydik. Aslında bu maçın hakemi şampiyon olmuştur'' dedi.

Gaziantepspor teknik direktörü Erdoğan Arıca ise son zamanların en tempolu ve iddialı karşılaşmasını oynadıklarını söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise karşılaşmanın zor geçeceğini bildiklerini, buna göre tedbirler aldığını belirtti.

Doğan, şunları söyledi:

''Bu maçta ne yazık ki Beşiktaş maçının rehavetini yaşadık. Türkiye'de futbolcuların mantalitesi böyle. İyi bir sonuç alındıktan sonra rehavete giriliyor. İlk yarıda çok kötü bir Trabzonspor sahada yer aldı, rakibin sertliklerine prim verdiler ve adeta pustular.

Devre arasında gereken uyarıları yaptım ve gerçek Trabzonspor sahaya çıktı. Bir maçı oynadıktan sonra öteki maçı düşünemiyoruz, aklımız hala o maçta kalıyor. İkinci yarıda gerçek kimliğimizle sahada mücadele ettik. Şahsiyetli bir futbol sergiledik. Profesyonel anlayış olmalı. Onlara çok kızgındım ama ikinci yarıdaki kişilikli oyunla bu kızgınlığım gitti. Biz her maça aynı ciddiyetle hazırlanmalıyız. Bu maçtan çıkarmamız gereken dersler var.''