Kızı Yüz Güzeli Seçildi

Kızı Yüz Güzeli Seçildi

Saba Tümer'in Habertürk'teki Programına Kızıyla Birlikte Konuk Olan Oyuncu Suna Yıldızoğlu, Şöhretten Sıkıldığı İçin Avustralya'ya Gittiğini, Orada Ekmek Dağıtıp, Pazarlarda Çalıştığını Anlattı.

Kızı Yüz Güzeli Seçildi

SABA TÜMER'İN HABERTÜRK'TEKİ PROGRAMINA KIZIYLA BİRLİKTE KONUK OLAN OYUNCU SUNA YILDIZOĞLU, ŞÖHRETTEN SIKILDIĞI İÇİN AVUSTRALYA'YA GİTTİĞİNİ, ORADA EKMEK DAĞITIP, PAZARLARDA ÇALIŞTIĞINI ANLATTI.

Çok uzak olduğu için Avustralya'yı tercih ettiğini söyleyen Yıldızoğlu, kızı ve 3 yaşındaki oğluyla ilk günler zor bir süreç yaşadığını ve bir çok işte çalıştığını söyleyerek şöhreti, tanınmışlığı bir kenara bırakarak sıradan bir hayat yaşamak istediği için böyle bir yol seçtiğini belirtti.

Bir kamyonetle ekmek ve benzeri ürünleri dükkanlara dağıtan Yıldızoğlu, Televizyon Gazetesi'ndeki haberde o günleri şöyle anlattı:

'Oraya gittiğimde kimsem yoktu, bir adım da yoktu orada. Suna Yıldızoğlu değildim. Bana kapılar da açılmayacaktı. Ben kendim olmak mecburiyetindeydim. Orada ekmek dağıttım kamyonetle, pazarda çalıştım. Benim amacım da buydu, başka bir şey yaşamaktı. Bir arkadaşımın fırını vardı. O söylemişti 'Dağıtım yapar mısın' diye. Ben de tamam dedim. Çok matrak bir vaziyetteydim. Süslü püslü, saçımı başımı yapıyorum, cafe sahipleri tuhaf tuhaf bakıyordu.'

Bir süre sonra başka bir iş arayan Yıldızoğlu, Beyoğlu'ndan aldığı bileziklerin oradaki insanlar tarafından dikkat çekmesi üzerine Türkiye'ye dönerek aynı yerden kolyeler, küpeler, bilezikler yaptırıp Avustralya'ya götürdüğünü ve resimler çekip katolog oluşturduğunu anlattı. Suna Yıldızoğlu, dükkan dükkan dolaşıp müşteriler bulduğunu belirterek 'Çok zor geldi, bazen reddediyorlardı, ben de derin nefes alıp çıkıyordum. Şimdi 'Siz bakın, ne lazımsa tamamlayın 2 bin, 1500 dolarlık falan bana bırakıyorlar' diye konuştu.

Bir yıl önce Türkiye'ye dönerek burada bir atölye kuran Suna Yıldızoğlu, Avustralya'daki temsilcileri aracılığıyla işine de devam ettiğini söyledi.

NEDEN İNGİLTERE DEĞİL?

Yıldızoğlu, kendi memleketi olan İngiltere'ye dönmek yerine Avustralya'yı neden tercih ettiğini de şöyle anlattı:

'İngiltere'de tanıdığım kişilerin yüzde 80'i depresyon geçiriyor. Yaşam tarzı bana uymuyor. Ben güneşi seviyorum. Avustralya'yı İngilizce konuştukları için seçtim ama onların İngilizcesiyle bizimki arasında inanılmaz bir fark var. Beni anlayacaklarını düşünüyordum ama uzun süre onlar beni ben de onları anlamadım. Çok ilginç insanlarla tanıştım. Suna Yıldızoğlu olarak onlarla tanışamazdım.'

KIZI YÜZ GÜZELİ SEÇİLDİ

Programa kızı Yasemin Allen ile katılan Yıldızoğlu, Avustralya'da Marie Claire dergisinin yaptığı halk oylamasında kızının 'Yüz Güzeli' seçildiğini belirtti.

Lisede oyunculuk dersleri aldığını söyleyen Yasemin Allen, Türkiye'de hem kamera arkasında hem de önünde çalışmayı çok istediğini anlattı. Daha önce basında yer alan bu sözlerinden sonra Yasemin Allen ve Suna Yıldızoğlu'na bir çok yapım şirketinden teklif geldiği de verilen bilgiler arasındaydı.

Kaynak: Gecce