Kızanlar Dayanışma Atölyesi 2' Projesi Tamamlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Kızanlar Dayanışma Atölyesi 2' Projesi Tamamlandı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Kızanlar Dayanışma Atölyesi 2' Projesi Tamamlandı

Edirne Valiliği’nin desteği ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Kızanlar Dayanışma Atölyesi 2’ proje ile 10 genç daha meslek sahibi oldu.

Edirne Valiliği'nin desteği ile İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Kızanlar Dayanışma Atölyesi 2' proje ile 10 genç daha meslek sahibi oldu.

Proje kapsamında il merkezinde dezavantajlı guruplardan 10 genç, Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezinde elektrikçilik kursuna alındı. Sabah evlerinden alınan ve akşam tekrar eve bırakılan çocukların tüm masrafları İl Özel İdaresi bütçesinden karşılandı. Proje çerçevesinde gençler, 520 saatlik bir kurs sürecinden geçti. Kursu başarı ile tamamlayarak çıraklık sertifikası almaya hak kazanan öğrenciler belgelerini Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in elinden aldı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Kentte dezavantajlı gurupların çocuklarına yönelik meslek edindirme kursunun ilkini geçtiğimiz aylarda yapmıştık. İkincisini düzenlediğimiz elektrikçilik kursumuzu başarıyla tamamlayan 10 gencimize belgelerini veriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Tören kursiyerlerin sertifikalarını teslim almaları ile sona erdi. - EDİRNE

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500