Kızamıkçık Haberleri

Kızamıkçık haber, Kızamıkçık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızamıkçık - 23.11.2012
Öğrencilerin Aşı Korkusu
Vakfıkebir Toplum Sağlığı Merkezi tarafından görevlendirilen 8 personel, Cumhuriyet İlköğretim Okulu 1 ve 8. sınıf olmak üzere toplam 200 öğrenciye, Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilen, difteri, boğmaca, tetanos, polio (çocuk felci) ile kızamık, kızamıkçık ve kabakulak hastalıklarına karşı aşı yaptı.
Kızamıkçık - 22.11.2012
Miniklerin "Aşı" Göz Yaşları
Manyas'ta toplam 324 adet 1 .sınıf öğrencisine ikili aşı yapıldığını belirten Toplum Merkezi (TSM) Sorumlu Tabibi Yusuf Vakitsayan, difteri, boğmaca, tetanoz, inaktif palio aşısından oluşan karma aşı ile kızamık, kızamıkçık ve kabakulak aşılarının olduğu MMR aşısının vurulduğunu söyledi.
Kızamıkçık - 21.11.2012
Keşan'da 2 Bin 144 Öğrenciye Aşı Yapıldı
Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar, yaptığı açıklamada, okullardaki aşılama çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. Kurtar, 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı'nda "Okul Aşıları" kapsamında Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 31 Ekim 2012-12 Kasım 2012 tarihleri arasında 19 ilkokulda bin 324 1. sınıf öğrencisine KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) ve DaBT IPA (dörtlü karma ) aşısı, 21 ortaokulda 820 son sınıf öğrencisine Erişkin Tip Difteri Tetanoz (Td) aşısı uygulandığını kaydetti.
Kızamıkçık - 21.11.2012
Görele'de Aşılama Çalışmaları
Özkurt, ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine difteri, boğmaca, tetanos, çocuk felci, kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı yapılacağını belirtti.
Kızamıkçık - 19.11.2012
Sağlık Müdürü Taş, Aşının Önemine Dikkat Çekti
Taş, aşıyla ilgili şu açıklamada bulundu: "Korunulabilir hastalıkların ve ölümlerin önlenmesi açısından çocuklara yönelik en önemli toplum sağlığı müdahaleleri arasında aşı yer almaktadır. Ülkemizde yürütülmekte olan Genişletilmiş Bağışıklama Programı'nın amacı; difteri, boğmaca, tetanoz, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, verem, çocuk felci, hepatit B, hemofilus influenza tip b'ye bağlı hastalıkların ve invaziv pnömokokal hastalığın morbidite ve mortalitesini azaltarak, bu hastalıkların kontrol altına alınması, hatta tamamen ortadan kaldırılmasıdır.
Kızamıkçık - 17.11.2012
Antalya'ya AB'deden Destek
Öğrencilere kızamık, kızamıkçık, difteri, tetenoz, polio ve boğmaca aşılarını içeren 6'lı karma aşı yapıldığını belirten Sağlık Grup Başkanlığı görevlileri, merkez ve köylerde toplam 613 1'inci sınıf öğrencisine karma aşı yapılacağını kaydetti.
Kızamıkçık - 16.11.2012
Sultandağı'nda Minik Öğrencilerin Aşı Korkusu
Sultandağı Devlet Hastanesi Toplum Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen aşı kampanyası çerçevesinde Selçuk İlköğretim Okulu 1'nci sınıf öğrencilerine içerisinde difteri, boğmaca, tetanos, polio ile kızamık, kızamıkçık ve kabakulak hastalıklarına karşı aşı yapıldı.
Kızamıkçık - 16.11.2012
Ulusal Çocukluk Dönemi Aşılama Kampanyası
Çetin, merkez, köy ve beldelerindeki ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine kızamık, difteri, boğmaca, tetanoz, polio, kızamıkçık, kabakulak aşıları, sekizinci ve dokuzuncu sınıf öğrencilerine ise erişkin tipi difteri, tetonoz aşısı yapıldığını kaydetti.
Kızamıkçık - 14.11.2012
Düşük Yapmanın 5 Nedeni!
2) Hormonal bozukluklar: Kontrol altında olmayan şeker hastalığının, yumurtlamayla ilgili aksaklıkların oluştuğu adet düzensizliğinin, tiroid bezi hastalıklarının düşüklere sebep olduğu belirtiliyor. İlaçlı tedavi veya gerekli durumlarda cerrahi müdahale yapılabiliyor.  3) Enfeksiyonlar Virüs ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların gebelik düşüklerini oluşturabileceği, özellikle “kızamıkçık” hastalığının en tehlikeli enfeksiyon olduğu vurgulanıyor.
Kızamıkçık - 12.11.2012
Havsa'da Karma Aşı Uygulaması
Sokullu İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerine Kızamık, Kızamıkçık, Difteri, Tetenoz, Polio ve Boğmaca aşılarını içeren 6'lı karma aşı yapıldı.
Kızamıkçık - 12.11.2012
İlköğretimde Aşı Dönemi
Bu dönemde, il genelinde 1. sınıfta eğitim gören toplam 18 bin 886 öğrenciye dörtlü karma (difteri, tetanoz, boğmaca ve inaktif polio) ile kızamık, kızamıkçık ve kabakulak içeren aşı, 8.
Kızamıkçık - 12.11.2012
Doğuştan Kalp Hastalarında Doğacak Bebekte de Risk Artar
Her doğan 1000 bebekten yaklaşık olarak 8'inde doğuştan kalp hastalığı görüldüğünü belirten Prof. Dr. Birsen Uçar, şunları ifade etti: "Anne, baba veya yakın akrabalarda doğuştan kalp hastalığı varsa doğacak bebekte risk daha yüksektir. Bu hastalıkların büyük kısmını kalp odacıklarını ayıran duvarlardaki delikler ile kalp kapaklarındaki ve damarlardaki darlıklar oluşturur. Doğuştan kalp hastalıkları hamileliğin çok erken dönemlerinde, organların henüz oluşmaya başladığı haftalarda görülür. Down sendromu, turner sendromu gibi bazı genetik hastalıklarda doğuştan kalp hastalığı görülme riski yüksektir. Annenin hamileliğin ilk üç ayında bebeğe zarar verebilecek ilaçlar kullanması, kızamıkçık gibi bir enfeksiyon geçirmesi, radyasyona maruz kalması doğuştan kalp hastalıklarına neden olabilir.
Kızamıkçık - 09.11.2012
Merzifon'da 2 Bin 100 Öğrenci Aşılanacak
İstiklal İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen aşılama programında konuşan Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sibel Çalık, 1'nci ve 8'nci sınıf öğrencilerine yönelik aşı kampanyasının başladığını belirtti. Çalık, 1'nci sınıf öğrencilerine 4'lü karma (difteri, boğmaca, tetanos, polio) ve kızamık, kızamıkçık, kabakulak (KKK) aşıları uygulandığını, 8'nci sınıf öğrencilerine ise tetanos aşısı uygulanacağını söyledi.
Kızamıkçık - 07.11.2012
Kabadüz'de Öğrencilere Aşı Yapıldı
Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Grup Başkanı Dr.Ayşegül Gündoğdu, öğrencilere yönelik aşılama çalışmalarının tamamlandığını ifade etti. Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personeli tarafından yürütülen aşılama çalışmalarının tamamlandığını belirten Gündoğdu, "Özlükent İlköğretim Okulu'ndan başlayan aşılama çalışmalarıyla tüm ilçe genelindeki 1 ve 8. sınıf 160 öğrenciye difteri, boğmaca, tetanos, kızamık, kızamıkçık ve kabakulak içeren 4'lü karma aşısı uygulandı" dedi.
Kızamıkçık - 05.11.2012
Bayburt'ta Öğrencileri Aşılama Çalışması Başladı
İl Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Durulmuş, aşılama programı ile 1. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinin okul aşılarının yapıldığını, 1. sınıf öğrencilerine 4'lü karma (difteri, boğmaca, tetanos, polio) ve KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşıları uygulandığını, 8.
Kızamıkçık - 01.11.2012
Tunceli'de İlköğretim Öğrencilerine Aşı Yapılıyor
Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, program kapsamında 1. sınıf öğrencilerine difteri, boğmaca, tetanos, palio, kızamık, kızamıkçık, ve kabakulak, 8.
Kızamıkçık - 22.10.2012
Ovacık'ta Öğrencilere Aşı Yapıldı
Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun Ortaokulu, Gözeler İlköğretim Okulu ve Hoca Ahmet Yesevi Yatılı Bölge Ortaokulu'nda toplam 138 öğrenciye, Tunceli Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yaşlarına göre, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, difteri ve tetanos aşıları yapıldı.
Kızamıkçık - 18.09.2012
Öğrencilerin "Hatırlatma" Aşıları Bu Yıl Yapılacak
Öğrenim çağındaki öğrencilerin aşılarının, her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da devam edeceğini belirten Torunoğlu, 8. sınıfların dışında, ilkokul birinci sınıflara kızamık-kızamıkçık-kabakulak 3'lü, difteri, tetanoz, aselüler boğmaca, polio 4'lü aşılarının pekiştirme dozlarının yapılacağını söyledi.
Kızamıkçık - 17.09.2012
Tetanos Aşısı Çağrısı
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Genişletilmiş Bağışıklama Programı kapsamında uygulanan "Ulusal Çocukluk Dönemi Aşılama Takvimi" uyarınca, ilköğretim 1. sınıf öğrencilerine difteri, aselüer boğmaca, tetanos, inaktif polio, hemofilus influenza, kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı, 8.
Kızamıkçık - 13.09.2012
Şanlıurfa'da Hacı Adaylarına Aşı Yapıldı
İl Müftülüğü'nce Peygamber Camisi'nde dün başlatılan çalışma İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin nezaretinde bugün de devam etti. Bu kapsamda hacı adaylarına, "Kızamık, kızamıkçık, kabakulak, çocuk felci ve menenjit" aşıları yapıldı.
Kızamıkçık - 12.09.2012
Okulların Başlamasıyla Çocuklara Sağlıkla ilgili Bilgiler Verildi
"Enfeksiyon hastalıklarının yayılımını önlemede el yıkamanın önemini bir kez daha vurgulamakta fayda var" diyen Dr. Çeri, "Düzenli el yıkama alışkanlığının edinilmesi enfeksiyon hastalıklarının önlenmesinde oldukça etkili ve basit bir yöntemdir. Çocukların aşılarını düzenli bir şekilde yaptırmış olmanız gerekir. Okul döneminde en sık karşılaştığımız rahatsızlıklar daha çok virüs kökenli enfeksiyon hastalıklarıdır. Hastalıklardan bazıları; suçiçeği, kabakulak, kızamık, kızamıkçıktır.
Kızamıkçık - 03.09.2012
Burdurlu Hacı Adaylarına Aşı Yapıldı
Burdur Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi tarafından Yeni Pazar Camii'nde başlattığı aşı uygulamasında çok sayıda hacı adayı aşılarını yaptırmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Sağlık görevlileri, hacı adaylarına  koldan menenjit, kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve Polyo aşıları yaptı.
Kızamıkçık - 25.07.2012
Umreciler Kızamığa Karşı Aşılanacak
Erdoğan kurul tarafından alınan kararları şöyle açıkladı: "Yapılan çalışmalar değerlendirildiğinde ve aşılama grupları dikkate alındığında çocuk yaş grubuna ek olarak 20-35 yaş grubunun da özellikle hastalık yönünden risk taşıdığı ve bu nedenle bu yaş grubunda olan hac, umre ziyaretine gidecek kişilere, Avrupa'ya ve kızamık açısından riskli diğer ülkelere gidecek kişilere TURSAB ve Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla eksik aşı dozlarının tamamlanması konusunda önerilerde bulunulmasına karar verildi. Turizm sektöründe çalışan kişilere Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla başta kızamık olmak üzere, eksik tüm aşı dozlarının tamamlanması konusunda önerilerde bulunulacak. Turizm bölgelerinde çalışanlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının aşılama ve kızamık hastalığı konuları hakkında tekrar bilgilendirilmesi kararlaştırıldı. Konu hakkında aile hekimleri bilgilendirilecek. İlgili gruplarlardaki kişilerin aile hekimlerine başvurmaları halinde eksik kızamık aşı dozlarının tamamlanması sağlanacak." Erdoğan Aşı uygulaması yürütülürken dikkat edilecek konular hakkında da, "Kızamık aşılaması KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşısı şeklinde yapılacak.
Kızamıkçık - 15.06.2012
Sağlıkçılardan 'Zorunlu Kürtaj' Hatırlatması
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın (SES) 2009 yılında ortaya çıkardığı kızamıkçık aşısı skandalı, kürtajla ilgili tartışmalarla birlikte tekrar gündeme geldi.
Kızamıkçık - 29.05.2012
"11. Küresel Yaşlanma Konferansı" Prag'da Başladı
Aşı uygulamasının kızamık, kabakulak, kızamıkçık, çocuk felci, difteri, tetanos ve boğmaca dahil çok sayıda enfeksiyon hastalığının insidansını büyük ölçüde azalttığına, immünizasyonların, her yaştan insanlar için faydalı olabildiğine değinildi.
Kızamıkçık - 12.05.2012
Uzmanlardan Anne Adaylarına Uyarı
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Nazan Aydoğdu Soy, özellikle şeker hastalığı, sara, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, guatr, kansızlık (anemi) gibi hastalıkların hamilelik öncesi yapılan kontrollerde kolayca saptanabileceği ve yapılan tedavilerle hamilelik sürecinin sorunsuz sona ereceğinin ispatlandığına dikkat çekti. Yine anne adayının hepatit B, kızamıkçık (rubella) gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşılanmasının da bebeği ve kendisini koruyacağını vurgulayan Soy, annedeki toksoplazma gibi hastalıkların da tedavi edilmesinin muhtemel düşükleri engelleyeceğine de dikkat çekti.
Kızamıkçık - 05.05.2012
Kula'da Beş Günde 633 Çocuğa Aşı Yapıldı
Kula Toplum Sağlığı Merkezi doktorlarından Merve Nalbant, ailelere seslenerek aşıları eksik olan bebek ve çocukların bir an önce kayıtlı oldukları aile hekimliklerine giderek, aşılarının yaptırılmasını istedi. Aşı Haftası ile sağlık personeli ve toplumun aşı ile korunabilir hastalıklar konusundaki hassasiyetin artırılması ve bilgilendirilmesinin sağlanmasının amaçlandığını belirten Nalbant, "21 - 27 Nisan tarihlerini kapsayan 5. Avrupa Aşı Haftası çerçevesinde okullarda aşının önemi hakkında bilgilendirmeler yapıldı" dedi. Nalbant; "Bütün çocuklar doğar doğmaz takvime uygun bir şekilde aşılanmaya başlanmalıdır. Bunun dışında sadece çocuklar değil bağışık olmayan tüm yetişkinler yaşlarına uygun olarak tetenoz, difteri, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, girip, pnömokok hastalıklarına karşı aşılanmalıdır.
Kızamıkçık - 30.04.2012
Tekrar-Ankara'da 72 Bin Bebekten 66 Bini Aile Hekimliğine Kayıtlı
"HAYDİ ANNE VE BABALAR, SİZ DE AŞIYA" Bir ülkedeki enfeksiyon mikrobunu önlemek için vatandaşların tamamının aşılı olması gerektiğini kaydeden Topaç, şunları dile getirdi: "Bu nedenle bizlerin hem aşısız çocuklarımızı hem de eksik aşısı bulunan çocukları tespit ederek aşılarını tamamlamamız gerekiyor. Bu nedenle sağlık personelinin duyarlılığının artırılması, toplumda aşılama ve aşı ile korunabilir hastalıklar konusunda bilgilendirilmeleri gerekiyor. Bununla ilgili çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Özelikle, 5 yaş altındaki eksik aşılı çocukların aşılarının tamamlanması için uğraşıyoruz. Aynı zamanda erişkinlerde de aşılanma talebinin artırılması lazım. Ülkemizdeki en büyük eksiklerden biri erişkin aşılanması. Bu nedenle 'haydi çocuklar aşıya' dediğimiz gibi 'haydi anneler babalar aşıya' diye bir slogan olması gerekir." Sağlık Bakanlığı'nın erişkinler için de belirlediği aşılar bulunduğunu söyleyen Topaç, örnek olarak gebe tetanozunu gösterdi. Topaç, "Şu anda yüzde 60'lar düzeyindeyiz. Erişkin aşılamasında en büyük oranımız bu. Fakat gebe tetanozu sadece gebelere yapılacak bir şey değil. Tüm vatandaşlarımızın bu tetanoz aşısını en az üç doz yapılmaları gerekiyor. Bu aşılama 10 yılda bir tekrar yapılmalı ki, aşıların koruyuculuğu devam etsin." dedi. Özellikle 18-35 yaş arası doğurganlık çağındaki tüm bayanların gebelik öncesinde kızamıkçık aşısını yaptırması gerektiğini ifade eden Topaç, "Sağlık çalışanları gibi risk gruplarına ve daha önce bir tek doz kızamık aşısı yaptırmış olanlar da bir doz kızamık aşısı yaptırmaları gerekiyor.
Kızamıkçık - 30.04.2012
Aşı Haftası
Her çocuğun sağlıklı ve hastalıksız şekilde yaşama hakkı olduğunu ifade eden Tözün, şunları bildirdi: "Uygulanan aşılar kişilere özel olan aşı kartına kaydedilmeli, bu aşı kartı ise mutlaka saklanmalıdır. Ülkemizde yalnızca aşı uygulanarak, uygulanması sağlanarak her yıl yaklaşık 40-50 bin bebeğin aşıyla korunabilir hastalıklardan ölümü engellenmektedir. Bütün çocuklar doğar doğmaz takvime uygun bir şekilde aşılanmaya başlanmalıdır. Bunun dışında sadece çocuklar değil bağışık olmayan tüm yetişkinler yaşlarına uygun olarak tetanos, difteri, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, grip, pnömokok hastalıklarına karşı aşılanmalıdır.
Kızamıkçık - 30.04.2012
Ankara'da 6 Bin Çocuk, Bulaşıcı Hastalıklara Karşı Korumasız
"HAYDİ ANNE VE BABALAR, SİZ DE AŞIYA" Bir ülkedeki enfeksiyon mikrobunu önlemek için vatandaşların tamamının aşılı olması gerektiğini kaydeden Topaç, şunları dile getirdi: "Bu nedenle bizlerin hem aşısız çocuklarımızı hem de eksik aşısı bulunan çocukları tespit ederek aşılarını tamamlamamız gerekiyor. Bu nedenle sağlık personelinin duyarlılığının artırılması, toplumda aşılama ve aşı ile korunabilir hastalıklar konusunda bilgilendirilmeleri gerekiyor. Bununla ilgili çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Özelikle, 5 yaş altındaki eksik aşılı çocukların aşılarının tamamlanması için uğraşıyoruz. Aynı zamanda erişkinlerde de aşılanma talebinin artırılması lazım. Ülkemizdeki en büyük eksiklerden biri erişkin aşılanması. Bu nedenle 'haydi çocuklar aşıya' dediğimiz gibi 'haydi anneler babalar aşıya' diye bir slogan olması gerekir." Sağlık Bakanlığı'nın erişkinler için de belirlediği aşılar bulunduğunu söyleyen Topaç, örnek olarak gebe tetanozunu gösterdi. Topaç, "Şu anda yüzde 60'lar düzeyindeyiz. Erişkin aşılamasında en büyük oranımız bu. Fakat gebe tetanozu sadece gebelere yapılacak bir şey değil. Tüm vatandaşlarımızın bu tetanoz aşısını en az üç doz yapılmaları gerekiyor. Bu aşılama 10 yılda bir tekrar yapılmalı ki, aşıların koruyuculuğu devam etsin." dedi. Özellikle 18-35 yaş arası doğurganlık çağındaki tüm bayanların gebelik öncesinde kızamıkçık aşısını yaptırması gerektiğini ifade eden Topaç, "Sağlık çalışanları gibi risk gruplarına ve daha önce bir tek doz kızamık aşısı yaptırmış olanlar da bir doz kızamık aşısı yaptırmaları gerekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kızamıkçık Haberleri | Kızamıkçık Haber - Haberler - Sayfa 10 - Kızamıkçık haberleri, son dakika kızamıkçık haber ve gelişmeleri burada. Saruhanlı'da Öğrenciler Aşılanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 18:16:31. #1.15#

title