Kız Yetiştirme Yurdu Öğrencileri '120' Filmini İzledi

Kız Yetiştirme Yurdu Öğrencileri '120' Filmini İzledi

Van Ticaret Borsası (Vatbo) Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Irak Tarafından Kız Yetiştirme Yurdu'nda Kalan Öğrencilere Ücretsiz Olarak '120' Filmi İzlettirildi.

Kız Yetiştirme Yurdu Öğrencileri '120' Filmini İzledi

Van Ticaret Borsası (VATBO) Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Irak tarafından Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrencilere ücretsiz olarak '120' filmi izlettirildi.


Feridun Irak, Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan kimsesiz çocukları sinemaya götürerek sevindirdi. Van Valisi Özdemir Çakacak, eşi Kevser ve oğlu Burak da yetiştirme yurdu öğrencileri ile birlikte Turkuaz Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nde bulunan Artos Sinema Salonu'nda '120' filmini izledi. Yönetmenliğini Özhan Eren ve Murat Saraçoğlu'nun yaptığı '120' filmini yetiştirme yurdu öğrencileri ile izlemek amacıyla gelen Vali Çakacak, sinema salonu girişinde VATBO Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Irak, VATBO Meclis Üyesi Faysal Değer, Abidin Kasapoğlu, Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Ahmet Yaraman tarafından karşılandı. Öğrencilerle birlikte filmi izleyen Feridun Irak, sinema çıkışında '120' filminin tarihte önemli bir sayfayı aydınlattığını söyledi. Irak, "120 filmini ilk kez izliyorum. Hep izlemek istiyordum ancak, nasip bugüneymiş. Valimiz Özdemir Çakacak, eşi Kevser Çakacak ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrencilerimizle birlikte filmi izledik. Bundan ayrı bir zevk aldık. Davetimizi kırmayıp gelen Vali Özdemir Çakacak ve eşine çok teşekkür ediyorum" dedi.


(AKK-Y) 13.03.2008 18:30 TSİ

Kaynak: İHA