Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Yaptıkları Doğal Oyuncakları Sergiledi

Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Yaptıkları Doğal Oyuncakları Sergiledi

Ali Çetinkaya Anadolu Kız Meslek ve Kız Teknik Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi 11.sınıf öğrencileri, çocuklara yönelik olarak eğitici oyuncaklar ve yastık yapımı ile marifetlerini sergiledi.

Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Yaptıkları Doğal Oyuncakları Sergiledi

Ali Çetinkaya Anadolu Kız Meslek ve Kız Teknik Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi 11. sınıf öğrencileri, çocuklara yönelik olarak eğitici oyuncaklar ve yastık yapımı ile marifetlerini sergiledi.

Öğretmenleri Şerife Dönmez, Hanife Nihan Bayrakçeken ve Süheyla Delal'ın eğitmenliğinde iki aylık zamanda hayata geçirilen bir birinden güzel dolgu bez bebekler, okulun koridorunda kurulan sergi ile beğeniye sunuldu.

Okul öğretmenlerinden Şerife Dönmez, açlarının öğrencileri geleceğe hazırlamak olduğunu belirterek, "Biz, aynı zamanda öğrencilerimizin yaratıcılık ve el becerilerini gösterme fırsatı tanıyoruz. Bölümümüz çocuk gelişimi olunca, öğrencilerimizi de o yönde eğitiyoruz. Oyuncaklar çocuk gelişiminin en önemli parçalarından biri. Nasıl yapıldığı belli olmayan ve her yeri istila eden kalitesiz ve hastalık saçan Çin oyuncakları yerinme tamamen el yapımı, göz nuru ve en önemlisi yüzde yüz doğal ve organik olan bez oyuncaklarımız ve yastıklarımızla çocuklarımıza güvenli oyuncaklar hazırlıyoruz" dedi.

Satış amacı düşünmediklerini belirten okul yönetimi talep olması halinde yapılan çalışmaların satışa sunulabileceğini belirtti. - AFYONKARAHİSAR