Kız Kardeşini Boğarak Öldürdü

Kız Kardeşini Boğarak Öldürdü

Gaziantep'te bir kadın kız kardeşini çıkan tartışma sonrası boğarak öldürdü.

Kız Kardeşini Boğarak Öldürdü

Gaziantep'te 34 yaşındaki Hatice A., kız kardeşi 21 yaşındaki Aysel Ç.'yi çıkan tartışmada boğazını sıkarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Polise, tartışma sırasında kardeşinin boğazını sıktığını söyleyen
Hatice A. adliyeye sevk edildi.

Olay, dün öğleden sonra Karataş Mahallesi 421'inci sokakta meydana geldi. 2 çocuk annesi Hatice A. kendisi gibi evli ve 2 çocuğu bulunan kız kardeşi Aysel Ç.'yi evinde ziyarete gitti. Ziyaret sırasında Hatice A. eşiyle problemler yaşadığı ve şiddet gördüğünü söyleyen kız kardeşine, boşanmasını tavsiye etti. Aysel Ç.'nin bunu kabul etmemesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Aysel Ç. iddiaya göre ablasını evden kovdu. Bu duruma öfkelenen Hatice A. da kız kardeşinin boğazını sıktı. Bir süre sonra Aysel Ç.'nin hareketsiz kaldığını gören ablası durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne götürülen ve Aysel Ç.'nin öldüğü belirlendi. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, abla Hatice A. gözaltına alındı.

'BOĞAZINI SIKTIM'

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Hatice A., tartışma sırasında kardeşinin boğazını sıktığını itiraf etti. Eşiyle problemler yaşayan kardeşini ziyarete gittiğini söyleyen Hatice A., "Amacım eşiyle arasının düzelmesine yardımcı olmaktı. Ama o bana hakaret etti ve kovdu. Bir anda öfkelendim ve tartışma sırasında boğazını sıktım. Hareketsiz kaldığını görünce de sağlık ekiplerinden yardım istedim. Öldüğünü öğrenince şoke oldum" dedi.

Hatice A., polis sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.