'Kıymalı Pide Cinayeti'nde 1 Tutuklama

'Kıymalı Pide Cinayeti'nde 1 Tutuklama
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kayseri'de, bir fırında kıymalı pide hazırlanması nedeniyle fırıncı ile 3 kardeş arasında çıkan kavgada birini öldürdüğü öne sürülen şahıs tutuklandı.

Kayseri'de bir fırında kıymalı pide hazırlanması nedeniyle fırıncı ile 3 kardeş arasında çıkan kavgada birini öldürdüğü öne sürülen şahıs tutuklandı, fırıncı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olay, önceki gün saat 23.00 sıralarında Kocasinan'nda pide fırınında meydana geldi.

Üç kardeş, bir pide fırınına gitti. İddiaya göre, kardeşlerden en büyüğü, fırıncıdan, getirdiği kıymayı, etli pide yapmasını istedi. Fırınca da hamurun saat 02.00'de hazır olacağını o saatte gelmesini istedi.

Şahıs, fırıncı ile tartışmaya başladı. Diğer iki kardeş de fırıncının üzerine yürüdü. O sırada fırında bulunan iki kişi, kavgayı ayırmak istedi. Büyük kardeş, olayın büyümesiyle yanında bulunan bıçağı fırıncıya sallamaya başladı. Bu sırada fırında müşteri olan gurbetçi kişi, şahsın elinden bıçağı almak için kavgaya karıştı. Gurbetçi kişi, bıçağı alırken, iddiaya göre yanlışlıkla başka birini bıçakladı. Sol bacağından yaralanan şahıs, çağrılan ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Yaralı kişi, doktorların tedavisine karşın hastanede öldü. Kavgada yaralanan bir başka kişi de, aynı hastanede tedavisinin ardından taburcu edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title