Kiyd'den Çocuk Yuvası Sakinlerine İftar

Kiyd'den Çocuk Yuvası Sakinlerine İftar

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (Kiyd) Merkez Şubesi, "Geleneksel Çocuk Yuvası İftarı"nı Maltepe Ahmet Yakupoğlu Parkındaki Havuzbaşı Lokantasında Gerçekleştirdi.

Kiyd'den Çocuk Yuvası Sakinlerine İftar

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (KİYD) Merkez Şubesi, "Geleneksel Çocuk Yuvası İftarı"nı Maltepe Ahmet Yakupoğlu parkındaki havuzbaşı lokantasında gerçekleştirdi.

İftara, derneğin kurucu üyelerinden Mustafa Peçen, çocuk yuvası çalışanları, Kütahya Bakıma Muhtaç Çocukları Koruma Derneği yönetim kurulu üyeleri ile KİYD Genel Merkez ve Merkez Şubesi'nin yönetim kurulu üyeleri katıldı. İftar yemeğinde konuşma yapan Genel Başkan Süleyman Çankaya, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza yapılan yatırım ve yardımlar her türlü övgünün üstündedir. Onlara hepimizin sahip çıkması gerekir" dedi.

Çankaya, Ramazan eğlenceleri geleneğinin sürdürülmesi açısından bu tür etkinliklerin önemli olduğu söyleyerek, geleneksel hale gelen çocuk iftarının hazırlanmasında gayret gösteren şube başkanı Mustafa Akdemir'e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

İftar sonrası Mebrure ve Tekin Uğurel ekibi çeşitli Ramazan eğlenceleriyle yuva çocuklarını coşturdu. Gecenin sonunda yuvada barınan tüm çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

(EFE-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA