Kıvanç Sezer Haberleri

Kıvanç Sezer haber, Kıvanç Sezer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıvanç Sezer - 27.09.2019
Altın Koza'da Türkiye prömiyeri
Ödüllü yönetmen Kıvanç Sezer'in, 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde yarışan filmi "Küçük Şeyler", festival kapsamındaki Türkiye prömiyerinde seyircinin büyük ilgisiyle karşılaştı.
Kıvanç Sezer - 26.09.2019
Altın Koza'da üçüncü günün ardından
Yönetmen Kıvanç Sezer'in katılımıyla gerçekleşen Altın Koza Kısa Film Atölyesi'yle devam eden festivalin üçüncü günü, Sunay Akın'ın sahnelediği "Sinemanın Oyuncağı" adlı gösteriyle sona erdi.
Kıvanç Sezer - 05.09.2019
Adana Altın Koza Film Festivali'nin finalistleri belirlendi
Jüri değerlendirmesinin ardından belirlenen 12 eser, adını finale yazdırmaya hak kazandı. Finale kalan filmler, Barış Atay'ın yönettiği "Aden", Burak Çevik'in yönettiği "Aidiyet", Semih Kaplanoğlu imzasını taşıyan "Bağlılık-Aslı", Serhat Karaaslan'ın yönettiği "Görülmüştür", Nihat Durak'ın yönetmenliğini yaptığı "Kapı", Eylem Kaftan'ın yönettiği "Kovan", Pelin Esmer'in imzasını taşıyan "Kraliçe Lear", Ali Aydın'ın yönettiği "Kronoloji", Kıvanç Sezer'in yönetmenliğini üstlendiği "Küçük Şeyler", Cenk Ertürk'ün yönettiği "Nuh Tepesi", Köken Ergün'ün yönettiği "Şehitler" ve Cihan Sağlam imzası taşıyan "Uzun Zaman Önce" oldu.
Kıvanç Sezer - 28.05.2019
"Küçük Şeyler" filmine Karlovy Vary'den müjdeli haber!
Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Kıvanç Sezer ve Kanat Doğramacı'nın üstlendiği "Küçük Şeyler", kısa bir kurgu sürecinin ardından Karlovy Vary'den gelen müjdeli haberle festival yolculuğuna hızlı bir başlangıç yapmış oldu.
Kıvanç Sezer - 31.12.2018
Sinema-Psikiyatri Seminerleri Ocak Ayında Devam Ediyor
9 Ocak'ta yönetmen Kıvanç Sezer'in "Babamın Kanatları" film gösterimi ile başlayacak etkinlik, "Yabancılaşma: Öldürmeyen Yabancılaşma Çürütür"başlığı altında Arzu Çevikalp (Oturum Başkanı), İshak Saygılı, Kıvanç Sezer ve Kübra Kip'in katılımıyla gerçekleşecek tartışma ile devam edecek.
Kıvanç Sezer - 27.09.2017
Antalya Film Forum Finalistleri Belli Oldu
Bu yıl foruma seçilen projelerde dikkati çeken isimler arasında, Türk sinemasının yeni kuşak temsilcilerinden, "Babamın Kanatları" filminin yönetmeni Kıvanç Sezer, "Rauf" filminin yönetmenlerinden Soner Caner, "Annemin Şarkısı"nın yönetmeni Erol Mintaş, geçen yıl Antalya Film Forum'da "Yağmurlarda Yıkansam" filmiyle "İzleyici Ödülü" alan Gülten Taranç, geçen yıl Antalya Film Festivali'nden 3 ödülle dönen "Mavi Bisiklet"in yönetmeni Ümit Köreken ve "Adem'in Trenleri"nin senaristi İsmail Doruk bulunuyor.
Kıvanç Sezer - 27.09.2017
Antalya Film Forum'un Finalistleri Belli Oldu!
Aralarında geçtiğimiz yıllarda ödül alan ve Türk sineması adına yeni kuşağın önemli temsilcilerinden olan "Babamın Kanatları" filminin yönetmeni Kıvanç Sezer, "Rauf" filminin yönetmenlerinden Soner Caner, "Annemin Şarkısı" filminin yönetmeni Erol Mintaş, geçen yıl Antalya Film Forum'da "Yağmurlarda Yıkansam" filmi ile "İzleyici Ödülü" alan Gülten Taranç, geçen yıl Antalya Film Festivali'nden üç ödülle dönen Mavi Bisiklet filminin yönetmeni Ümit Köreken ve Adem'in Trenleri filminin senaristi İsmail Doruk bu yıl Forum'a seçilen projelerdeki dikkat çeken isimler arasında.
Kıvanç Sezer - 22.05.2017
Başkentte "8. Açık Hava Film Günleri" Başlıyor
Belgesel dalında gösterilecek filmler arasında yer alan Yavuz Selim Taşcıoğlu'nun yönettiği "Dağların Oğlu" ve dram türünde Kıvanç Sezer'in yönetmenliğini üstlendiği "Babamın Kanatları" isimli film, 27 Mayıs'ta gösterilecek.
Kıvanç Sezer - 03.05.2017
Engelsiz Filmler Festivali" Başlıyor
Festival kapsamında, 2016 yılının ses getiren yerli yapımlarından derlenen "Engelsiz Yarışma"da, Mehmet Can Mertoğlu'nun "Albüm", Kıvanç Sezer'in "Babamın Kanatları", Reha Erdem'in "Koca Dünya", Rıza Sönmez'in "Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var" ve Seren Yüce'nin "Rüzgarda Salınan Nilüfer" filmleri yer alacak.
Kıvanç Sezer - 03.05.2017
Engelsiz Filmler Festivali Başlıyor!
Söyleşiler, Atölye Çalışmaları, Açılış ve Ödül Törenleri de Erişilebilir Engelsiz Filmler Festivali'ndeki gösterimler sonrası film ekipleriyle yapılan söyleşiler ve atölye çalışmaları işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleşiyor. Açılış ve Ödül Törenlerinde ise işaret dili çevirisinin yanı sıra sesli betimleme yapılıyor. Böylece engeli olan, olmayan tüm sinemaseverler Festival'i bir arada takip edebiliyorlar. Festival'de bir İlk: Sanal Gerçeklik Deneyimi Her sene daha kapsayıcı olmaya yönelik arayışlarını sürdüren Engelsiz Filmler Festivali, bu sene yan etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Festival'de seyirciler iki farklı proje sayesinde sanal gerçeklik ile tanışacaklar. Körlük Üzerine Notlar: Karanlığa Doğru adlı ilk projede izleyiciler, 1983 yılından itibaren görme yetisini yavaş yavaş kaybeden yazar John Hull'un tuttuğu sesli günlükleri görsel-işitsel olarak deneyimleme fırsatı bulacaklar. Seyirciler bir sanal gözlük aracılığıyla John Hull'un görme yetisini yitirdiği süreçteki duyumsal ve psikolojik deneyimlerine ortak olacaklar. Tekerlekli Sandalye Simülatörü projesi ise, kullanıcıların; tekerlekli sandalye kullanan kişilerin kent ortamında karşılaştığı engelleri deneyimlemesine imkan verecek. British Council işbirliği ile gerçekleştirilen sanal gerçeklik deneyimlerine katılım ücretsiz olacak. ENGELSİZ YARIŞMA Festival'in, 2016 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından derlediği Engelsiz Yarışma programında bu sene Mehmet Can Mertoğlu'nun Albüm, Kıvanç Sezer'in Babamın Kanatları, Reha Erdem'in Koca Dünya, Rıza Sönmez'in Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var ve Seren Yüce'nin Rüzgarda Salınan Nilüfer filmleri yer alıyor.
Kıvanç Sezer - 02.05.2017
Dha Yurt Bülteni-7
TÜRK SİNEMASI 2016-17 Festivalin bu bölümünde, festivallerden ödülle dönmüş Türk filmleri sinema severlerle buluşacak. Kalandar Soğuğu (Mustafa Kara), Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu), Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Koca Dünya (Reha Erdem), Zer (Kazım Öz), Rauf (Barış Kaya & Soner Caner), Kaygı (Ceylan Özgün Özçelik), Rüya (Derviş Zaim) filmlerinin gösterimi yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıvanç Sezer Haberleri | Kıvanç Sezer Haber - Haberler - Sayfa 2 - Kıvanç Sezer haberleri, son dakika kıvanç sezer haber ve gelişmeleri burada. Altın portakal'ın ulusal uzun metraj film yarışması filmleri belli oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 03:02:46. #1.14#

title