Kitap Okuma Yarışması

Kitap Okuma Yarışması

Veliler Çocukları İçin Kitap Okuma Yarışmasına Katıldı

Kitap Okuma Yarışması

Çağrı Koleji Rehberlik Servisi, öğrenci velilerinin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmaya yönelik, çocuk yetişme ile ilgili farkındalıklarını artırmak, öğrencilerin yaşadığı ve yaşayacağı sınav stresini tatmalarını, çocuklarla empati kurmalarını sağlamak amacıyla veliler arası "Geleneksel Kitap Okuma" yarışması düzenlendi.

Aile Danışmanı Uzman Psikolojik Danışman Efkan Yeşildağ'ın "Mesafeler Var Aynı Odada" adlı kitabından yapılan sınav 45 dakika sürdü. 30 soruyu cevaplamaya çalışan velilerin, sorular karşısında zorlandığı gözlendi.

Yarışmanın ardından öğrenci velilerinden Nuran Okumuş birinci olurken, Ayşe Güner Kapucuoğlu ikinci, Hayriye Karaman ve Hüseyin Aydın adlı veliler de üçüncü oldu.

Yarışmanın ardından konuşan Çağrı Koleji Rehber Öğretmeni Mustafa Kıran, "Sınavdan sonra ilk tepkiler soruların zorluğu ile ilgiliydi. Bu yarışmayı sadece sınav için değil, velilerimizin kitap okuyabilmeleri adına bir motivasyon aracı olarak yapıyoruz. Velilerimize en büyük ödül aslında kitabı okumuş olmaları" şeklinde konuştu.

Okul müdürü İlyas Başak ise yaptığı açıklamada, "Yoğun bir haftanın ardından fedakarlık gösterip yarışmamıza iştirak eden, kitabı okumakla ne kadar hassas, özverili bir veli olduğunu gösteren tüm velilerimizi tebrik ediyorum. Yine iki günlük yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayıp ödül törenimize katılarak velilerimize büyük bir sürpriz yapan Efkan Bey'e de çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ödüllerini kitabın yazarı Efkan Yeşildağ'ın elinden alan veliler, yazarla da bir süre sohbet etme imkanı buldu.