Kitap Kurtları Malatya'da Buluşuyor
Haberler » Kültür Sanat » Kitap Kurtları Malatya'da Buluşuyor - Haberler

Kitap Kurtları Malatya'da Buluşuyor

Malatya 2.Anadolu Kitap Fuarı, 270'e yakın yayınevinden 130 yazarın katılımıyla 30 Nisan kapılarını açacak.

Kitap Kurtları Malatya'da Buluşuyor

Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı, 270'e yakın yayınevinden 130 yazarın katılımıyla 30 Nisan kapılarını açacak. 50'ye yakın yayınevi de fuarda yer almak için sırada beklediği organizasyonu onur konuğu yazar olacak. Yayınevleri tarafından belirlenen , İdris Gürsoy, Mehmet Akar, Ali Demirel, Vehbi Vakkasoğlu, Yavuz Bahadıroğlu, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Ediz Hun, Füsun Onal, Can Dündar, gibi pek çok ünlü isim de fuara katılacak.

Malatya Valisi , Belediye Başkanı ve Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı ile birlikte düzenledikleri basın toplantısıyla kitap fuarıyla ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaştı. 30 Nisan'da açılacak fuarın 5 Mayıs'a kadar açık kalacağını belirten Vasip Şahin, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen organizasyonun Malatya'yı Türkiye gündemine taşıdığına dikkat çekti. Şahin, şöyle devam etti: "Bu yıl da güzel bir fuar gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Fuar, rüşdünü ispat etmiştir. İnşallah bunun devamını da önümüzdeki fuarlarla göstereceğiz. Fuara yayınevlerinden yoğun talep var. Stantlar yaklaşık 2 ay önceden doldu. 50'ye yakın yayınevinin sırada bekliyor. Taleplere cevap veremez hale geldik."

Fuar kapsamında belediye binası yanındaki iki çadırda imza günleri gibi aktiviteler düzenleyeceklerini dile getiren Şahin, insanlara kültürel anlamda dolu dolu bir hafta geçirme imkanı sunacaklarını ifade etti. Şahin, fuara gelen yazarların sadece imza günlerine katılmakla kalmayacaklarını, üniversitede gençlerle söyleşi de gerçekleştireceklerini söyledi.

Vasip Şahin, fuarın onur konuğunun yazar Rasim Özdenören olarak belirlendiğini açıkladı. Fuara ilçelerden insanları belediye tarafından tahsis edilen 30 araçla taşıyacaklarını anlatan Şahin, fuarın sadece Malatya'ya yönelik olmadığını, çevre illerinden Anadolu, Orta Asya, Ortadoğu'ya geniş bir alana yayıldığını kaydetti.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise kitap fuarın önemine dikkat çekti. Şehrin bu fuarı benimsediğini vurgulayan Çakır, yıllar geçtikçe daha büyük organizasyonlara imza atılacağına inandığını kaydetti.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen fuarı 300 bine yakın kişinin ziyaret ettiğini belirten Çakır, bu yıl katılımın daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler